Samochody elektryczne Hondy będą w przyszłości używać sieci 5G, żeby… ze sobą rozmawiać | Tabletowo.pl

Samochody elektryczne Hondy będą w przyszłości używać sieci 5G, żeby… ze sobą rozmawiać

Dołącz do dyskusji 0

Japoński producent samochodów zapowiada sporo nowości, które mają pojawić się w nowych pojazdach elektrycznych Hondy. Nie tylko mają być one wyposażone w sztuczną inteligencję, ale też komunikować się ze sobą przez sieć 5G.

Kiedy SoftBank nie jest zajęty wykupywaniem firm tworzących roboty przyprawiających o dreszcze, planuje inne interesujące inwestycje. Ten japoński gigant telekomunikacyjny zamierza zostawić swój ślad w sektorze inteligentnych samochodów. Najbliższą sercu SoftBanku jest rodzimy producent samochodów – Honda.

Współpraca SoftBanku i Hondy zaowocowała planami wypuszczenia na rynek elektrycznych pojazdów. Takie prototypy jak NeuV czy Sport EV, których nieodłącznym elementem są inteligentne algorytmy, są dowodem na to, że inżynierowie tych firm nie próżnują. Honda zamierza do 2025 roku zaprezentować funkcjonalny model samochodu nie wymagającego kierowcy i łączącego się z innymi pojazdami przy pomocy sieci 5G.

Honda AI Emotion

SoftBank, jako operator telefonii komórkowej, już testuje sieć 5G w Japonii. W 2018 roku gigant technologiczny planuje zbudować stacje bazowe dla technologii 5G na zamkniętym torze testowym Takasu Proving Ground, w japońskim Hakkaido. Tor o długości 6,8 km służy obecnie Hondzie do testowania pojazdów autonomicznych. Gdy tylko auta będą mogły łączyć się ze sobą przez sieć nowej generacji, SoftBank rozpocznie testy, które umożliwią rozwijanie przez bezzałogowe samochody większych prędkości i inteligentne omijanie przeszkód, również dzięki aktywnej komunikacji między sobą.

SoftBank nie ogranicza się tylko do Hondy jako partnera w rozwijaniu technologii autonomicznych samochodów. Koncern współpracuje z wieloma firmami, takimi jak singapurski Grab, indyjski Ola, chiński Didi czy amerykański Uber. Wszystko po to, by kiedy nastanie już rewolucja 5G, powiązać ją z autami bez kierowców. Jeśli SoftBank będzie miał wtedy wypracowaną pozycję w tych sektorach, otworzy się kolejny kran z pieniędzmi, które popłyną do japońskiego przedsiębiorstwa szerokim strumieniem.

źródło: Honda przez Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona