Holenderski tablet dla seniorów od Compaan na horyzoncie - Tabletowo.pl

Holenderski tablet dla seniorów od Compaan na horyzoncie

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Holenderski tablet dla seniorów od Compaan na horyzoncie Nowości

Rynek tabletów nadal rozwija się bardzo dynamicznie – ostatni raport IDC tylko to potwierdza. Większość tego typu urządzeń trafia obecnie do młodzieży, dzieci oraz osób lubiących po pracy odpocząć przy dobrej grze, bądź ciekawym e-booku. Niektórzy producenci szukają jednak nisz, w których tego typu produktów jeszcze zdyt wielu nie ma. Taką firmą jest właśnie Compaan, który przygotował tablet z myślą o naszych babciach i dziadkach.

Tablet noszący nazwę Compaan ma być tabletem przeznaczonym specjalnie dla osób starszych. Wyjście z tego założenia miało istotny wpływ na to, jak urządzenie wygląda i jak działa. Porównując sprzęt do typowych, mainstreamowych tabletów od razu dostrzeżemy piorunujące różnice. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze jest w tym przypadku to, jak urządzenie zostanie odebrane przez seniorów, którzy nie są przecież w większości tak oswojeni z technologią, jak chociażby młodzież.

Compaan został wykonany jako masywny tablet z drewnianą, wzmacnianą obudową, która ma zapobiec uszkodzeniom produktu w razie upadków. Urządzenie może przypominać ramkę na zdjęcia znaną z dawnych czasów – być może jest to celowy zabieg.

Tabletowo.pl Holenderski tablet dla seniorów od Compaan na horyzoncie Nowości

Urządzenie ma zainstalowane wyspecjalizowane oprogramowanie, dzięki któremu obsługa tabletu powinna być dla osób starszych bezproblemowa. Tablet posiada aplikacje z dużymi, wyraźnymi przyciskami. W urządzeniu preinstalowano też program, mający pomóc w połączeniu z komputerem domowym. Innym ciekawym oprogramowaniem w tym produkcie jest program, który ma za zadanie przypomnieć o porcji leków jakie starsza osoba powinna zażyć – można go również zainstalować na smartfonach czy komputerach osób z bliskiej rodziny. Nie zabrakło też programów informacyjnych czy galerii zdjęć. Sam tablet może też służyć jako prezenter slajdów, wyświetlając ulubione rodzinne zdjęcia w czasie bezczynności.

Nie znamy na ten moment ani specyfikacji urządzenia, ani jego ceny, ani też systemu operacyjnego na jakim działa. Przypuszczam, że jest to mocno zmodyfikowana wersja Androida.

Jak uważacie: czy produkcja tego typu urządzeń ma sens? Kupilibyście taki tablet dla swojej babci lub dziadka?

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona