Holenderski tablet dla seniorów od Compaan na horyzoncie | Tabletowo.pl

Holenderski tablet dla seniorów od Compaan na horyzoncie

Dołącz do dyskusji 0

Rynek tabletów nadal rozwija się bardzo dynamicznie – ostatni raport IDC tylko to potwierdza. Większość tego typu urządzeń trafia obecnie do młodzieży, dzieci oraz osób lubiących po pracy odpocząć przy dobrej grze, bądź ciekawym e-booku. Niektórzy producenci szukają jednak nisz, w których tego typu produktów jeszcze zdyt wielu nie ma. Taką firmą jest właśnie Compaan, który przygotował tablet z myślą o naszych babciach i dziadkach.

Tablet noszący nazwę Compaan ma być tabletem przeznaczonym specjalnie dla osób starszych. Wyjście z tego założenia miało istotny wpływ na to, jak urządzenie wygląda i jak działa. Porównując sprzęt do typowych, mainstreamowych tabletów od razu dostrzeżemy piorunujące różnice. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze jest w tym przypadku to, jak urządzenie zostanie odebrane przez seniorów, którzy nie są przecież w większości tak oswojeni z technologią, jak chociażby młodzież.

Compaan został wykonany jako masywny tablet z drewnianą, wzmacnianą obudową, która ma zapobiec uszkodzeniom produktu w razie upadków. Urządzenie może przypominać ramkę na zdjęcia znaną z dawnych czasów – być może jest to celowy zabieg.

Compaan-ouderentablet

Urządzenie ma zainstalowane wyspecjalizowane oprogramowanie, dzięki któremu obsługa tabletu powinna być dla osób starszych bezproblemowa. Tablet posiada aplikacje z dużymi, wyraźnymi przyciskami. W urządzeniu preinstalowano też program, mający pomóc w połączeniu z komputerem domowym. Innym ciekawym oprogramowaniem w tym produkcie jest program, który ma za zadanie przypomnieć o porcji leków jakie starsza osoba powinna zażyć – można go również zainstalować na smartfonach czy komputerach osób z bliskiej rodziny. Nie zabrakło też programów informacyjnych czy galerii zdjęć. Sam tablet może też służyć jako prezenter slajdów, wyświetlając ulubione rodzinne zdjęcia w czasie bezczynności.

Nie znamy na ten moment ani specyfikacji urządzenia, ani jego ceny, ani też systemu operacyjnego na jakim działa. Przypuszczam, że jest to mocno zmodyfikowana wersja Androida.

Jak uważacie: czy produkcja tego typu urządzeń ma sens? Kupilibyście taki tablet dla swojej babci lub dziadka?

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona