Piekło zamarzło. Tytuły ekskluzywne z PlayStation pojawią się w Epic Games Store (tak samo jak The Outer Worlds) [AKTUALIZACJA]

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Na PC zagramy w trzy duże tytuły ekskluzywne, znane do tej pory tylko z konsol Sony, ale czasowo będą one tylko dostępne w Epic Games Store. Gdyby tego było mało, to niektóre zbliżające się hity takie jak The Outer Worlds czy Control też początkowo pojawią się tylko w sklepie Epic.

Z dnia na dzień zwiększa się lista gier z czasową wyłącznością dla sklepu Epic Games Store, co graczom którzy do tej pory korzystali z konkurencyjnego Steama może być w niesmak. Tym razem wybór padł między innymi na trzy ostanie gry Quantic Dream, którzy do tej pory tworzyli ekskluzywne produkcje tylko na konsole PlayStation 3, jak i jego następcy. Mowa oczywiście o Heavy Rain, Beyond: Two Souls i Detroit: Become Human, czyli bardzo głośnych tytułach, które były mocnymi kartami przemawiającymi za kupnem konsol od Sony.

Termin premiery wersji PC gier od Quantic Dream nadal jest zagadką. Wiemy natomiast, że wspomniana wyłączność (podobnie jak w przypadku Metro Exodus) potrwa jeden rok – po tym czasie wspomniane tytuły najpewniej pojawią się na platformie Valve. Do tego czasu jesteśmy „skazani” na Epic Games Store.

Jeśli ktoś czekał, aby zagrać w najnowsze dzieło Obsidian Entertainment na Steam… może nie być zadowolony z poniższej wiadomości

Ekskluzywność gier od Quantic Dream to jednak niejedyny cios wymierzony w Steam który wyprowadzili twórcy Fortnite. Na swojej konferencji podczas Game Developers Conference Epic zapowiedział też, że niektóre ze zbliżających się tytułów też będą na wyłączność ich sklepu. Co pewnie wielu z was przyjmie z dużym bólem, zbliżająca się nowa gra od Obsidian Entertainment — The Outer Worlds należy do jednej z nich. Pozostałe gry to Control, The Sinking City i Ancestors: The Humankind Odyssey, które dołączą do Tom Clancy’s The Division 2, Industries of Titan, Phoenix Point, Journey to the Savage Planet i kilka innych gier. Niektóre z nich możecie podejrzeć na poniższym materiale wideo.

Chyba mało kto na początku spodziewał się, że Epic Games Store będzie aż tak agresywnie walczyć z platformą Steam o miejsce na rynku. A jakie są wasze odczucia na temat pojawienia się gier od Quantic Dream na PC? Czy ekskluzywność The Outer Worlds na platformie Epica ostudziła wasz zapał do tego tytułu?

AKTUALIZACJA

Dostaliśmy również informacje że The Outer Worlds będzie dostępny przez rok nie tylko na Epic Game Store, ale również w Microsoft Store.

Źródło: Epic Games Store