(fot. Tabletowo.pl)

Gotowi na pojedynek z walijskim zielonym? W Harry Potter: Wizards Unite pojawią się smoki

Część fanów świata magii wykreowanego przez J.K. Rowling najpewniej teraz zajmuje się łapaniem magicznym stworzeń i szukaniem artefaktów. Od czerwca wszyscy zainteresowani mogą już bowiem pobrać długo wyczekiwaną produkcję Harry Potter: Wizards Unite. Niebawem wirtualni czarodzieje zmierzają się z nowym, silnym przeciwnikiem – w grze pojawią się smoki.

Harry Potter: Wizards Unite, tytuł od studia Niantic, nie okazał się hitem na miarę Pokemon GO. Mimo iż gra opiera się na podobnym schemacie, wykorzystując znaną markę i technologię rozszerzonej rzeczywistości, nie sprawił, że miliony osób wyszły na zewnątrz w poszukiwaniu wirtualnych stworzeń. Zdobył on jednak pewne grono graczy. Co więcej, wraz z kolejnymi aktualizacjami i nowymi funkcjami, Wizards Unite może powoli zyskiwać kolejnych fanów.

Reklama

Smoki w Harry Potter: Wizards Unite

Studio Niantic ogłosiło, że w dniach 31 sierpnia – 1 września, w Harry Potter: Wizards Unite pojawią się smoki. Poszczególne rasy smoków będą występować w określonych regionach, co znacząco podniesie poziom trudności w złapaniu określonych stworzeń.

Należy spodziewać się najpopularniejszych gatunków, takich jak walijski zielony czy opalooki antypodzki. Tego pierwszego możecie kojarzyć z filmu Harry Potter i Czara Ognia. Podczas Turnieju Trójmagicznego zielony pospolity smok walijski został wylosowany przez czarodziejkę Fleur Delacour.

W związku z tym, że smoki w świecie Harrego Pottera są jednymi z potężniejszych istot, to należy oczekiwać, że pojedynki z nimi będą należeć do jednych z trudniejszych. Najpewniej będą skierowane dla bardziej doświadczonych graczy, którzy posiadają już wyszkoloną postać w grze.

Harry Potter: Wizards Unite dostępny jest na urządzenia działające pod kontrolą Androida i iOS. Produkcja, podobnie jak Pokemon GO, wymaga od gracza ruszenia się z domu. Magiczne stworzenia i inne wyzwania rozmieszczone są po całym świecie. Celem gracza jest zmierzenie się z dużym kataklizmem, na skutek którego magiczne istoty i przedmioty zaczęły pojawiać się w świecie mugoli, stanowiąc zagrożenie. Przygodę zaczynamy od stworzenia czarodzieja, a także wyboru różdżki. Wraz z kolejnymi dokonaniami zdobywamy punkty doświadczenia, które można wydawać na rozwój postaci.

źródło: Twitter, Ubergizmo