źródło: Harry Potter Wizards Unite

Pakujcie różdżki – Harry Potter Wizard Unite już coraz bliżej

W roku 2016 cały świat ogarnęła mania łapania pokemonów – wszystko za sprawą lipcowej premiery jednej z najpopularniejszych gier mobilnych wszech czasów – Pokemon Go. Choć moda na szukanie w realu wirtualnych stworków już dawno minęła, gra w dalszym ciągu cieszy się liczną grupą wiernych graczy, a jej twórcy stale ją rozwijają, zapewniając fanom coraz to nowe możliwości interakcji ze światem kieszonkowych potworów.

Reklama

Firma Niantic odpowiedzialna za powstanie tego popularnego tytułu już jakiś czas temu rozpoczęła pracę nad nowym projektem – działającej w oparciu o tę samą mechanikę grą, której akcja rozgrywać się będzie w stworzonym przez J.K. Rowling magicznym uniwersum. Choć tytuł w dalszym ciągu czeka na swoją premierę – już dzisiaj możliwa jest wstępna rejestracja w sklepie Google Play, dająca szansę udziału w programie wcześniejszego dostępu do gry.

Reklama

Harry Potter Wizard Unite to gra mobilna, która umożliwiać nam będzie interakcję ze światem znanym z książek i filmów o nastoletnim czarodzieju. Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości, za pomocą naszego smartfona będziemy mieli okazję poczuć się jak jeden z uczniów Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

Zadaniem graczy będzie ochrona świata czarodziejów przez wścibskimi spojrzeniami mugoli. W wyniku bliżej nieokreślonej katastrofy granica pomiędzy światem magicznym i niemagicznym zaczyna się nagle zacierać. By zapobiec ujawnieniu istnienia magów i czarownic, Ministerstwo Magii tworzy grupę o nazwie Statute of Secrecy Task Force, której celem jest zebranie i ukrycie wszystkich śladów nadnaturalnej mocy, które znalazły się w realnym świecie. To jej częścią stanie się każdy, kto zdecyduje się na pobranie i instalację najnowszej gry marki Niantic.

Do obowiązku gracza należeć będzie schwytanie i ujarzmienie fantastycznych zwierząt, a także walka z przeciwnikami oraz innymi graczami, jak i zbieranie niezbędnych do wykonywania zadań magicznych przedmiotów. Istniejące w grze portale umożliwiać nam będą – dzięki wykorzystaniu technologii AR –  przeniesienie się do znanych nam z kart powieści o Harrym Potterze miejsc i lokacji.

Twórcy gry po raz kolejny starają się wykorzystać sentyment potencjalnych graczy do fikcyjnego, kojarzącego się im z czasami dzieciństwa świata. Na książkach i filmach o Harrym Potterze wychowały się w końcu pokolenia, które z nostalgią wspominają czasy największej popularności serii. Takie podejście do tematu tworzenia gier mobilnych zdało już egzamin w roku 2016, myślę jednak, że powtórzenie sukcesu Pokemon Go może okazać się zbyt trudne. Dostępne na oficjalnej stronie tytułu materiały wyglądają naprawdę interesująco. Jak dokładnie wyglądała będzie gra, dowiemy się prawdopodobnie już wkrótce.

Więcej informacji znajdziecie na profilach gry na Facebooku czy Instagramie.

źródło: harrypotterwizardsunite.com