Harman nie chce do Samsunga. Udziałowcy zamierzają zbojkotować przejęcie | Tabletowo.pl

Harman nie chce do Samsunga. Udziałowcy zamierzają zbojkotować przejęcie

Dołącz do dyskusji 0

W połowie listopada 2016 roku Samsung zapowiedział, że zamierza przejąć markę Harman za 8 miliardów dolarów. Transakcja nie została jednak jeszcze sfinalizowana. I nie wiadomo, czy będzie, ponieważ udziałowcy amerykańskiego przedsiębiorstwa nie chcą się na to zgodzić.

Postanowili oni nawet złożyć pozew zbiorowy przeciwko CEO Harmana, którym jest Dinesh Paliwal, oraz całemu zarządowi spółki. Wśród stawianych im zarzutów jest m.in. działanie na szkodę firmy oraz znaczne zaniżenie jej wartości przy sprzedaży Samsungowi.

Akcjonariusze Harmana są przekonani, że przejęcie przez koreański koncern nie będzie korzystne dla Harmana. Są także niezadowoleni z faktu, iż władze spółki nie starały się poszukać innych ofert, dzięki czemu można by było znaleźć lepszą lub też wywalczyć korzystniejsze warunki przy przejęciu przez Samsunga.

Dalsze losy transakcji zależą od tego, jak zagłosują akcjonariusze (przynajmniej połowa musi być „za”). Konkretna data, kiedy ma się odbyć specjalne spotkanie udziałówców, nie jest jeszcze znana, ale na pewno dojdzie do niego w pierwszym kwartale 2017 roku.

Źródło: ZDNet przez SamMobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona