Wiko VIEW

Samsung nie oszczędza – firma właśnie wydała 8 miliardów dolarów

Kwota ta jest ceną za wykupienie Harman International Industries, jednego z największych dostawców technologii pozwalających na inteligentne łączenie systemów w samochodach oraz znanego wytwórcę urządzeń audio.

Transakcja jest jedną z największych, jakie ostatnio dokonano w świecie technologii. Samsung wyda prawie 8 miliardów dolarów za przejęcie, płacąc 112$ za jedną akcję w gotówce.

Harman doskonale uzupełnia Samsunga pod względem technologii, produktów i rozwiązań. Połączenie jest naturalnym przedłużeniem strategii motoryzacyjnej, którą podjęliśmy jakiś czas temu.
– Oh-Hyun Kwon, prezes Samsung Electronics

Samsung twierdzi, że umowa zapewni firmie znaczący udział w dużym i szybko rozwijającym się rynku połączonych technologii, szczególnie elektroniki samochodowej, która stała się strategicznym priorytetem firmy.

Wykup daje jednocześnie Samusngowi dostęp do wielu marek należących do Harmana: JBL, Harman Kardon, Mark Levinson, AKG, Lexicon, Infinity i Revel. Harman posiada także licencję na wykorzystanie wizerunku firm Bowers & Wikings oraz Bang & Olufsen w przemyśle motoryzacyjnym.

Inteligentne samochody to coś, co pozostaje w kręgu zainteresowań Samsunga i przejęcie Harmana tylko to potwierdza. Przyniesie to Samsungowi sporo pod względem wykorzystania sprzętu audio, być może również w segmencie mobilnym, i podrzuci kilka dobrych pomysłów w zakresie łączenia ze sobą różnych sprzętów i technologii. Zmiany zapewne będą widoczne zarówno po stronie nowych urządzeń profesjonalnych, jak i również tych przeznaczonych dla szerszego grona odbiorców.

źródło: Samsung Newsroom przez PhoneArena, harman.com

Komentarze

 • Samsung fan

  Brawo Samsung, tylko tak dalej!

 • Piotr Skonieczny

  Z głośnikami Harmana za S8 trzeba będzie dać z 5599 zł…

  • W temacie

   Głośniki harmana w smartfonie nie mają sensu (patrz LG oraz ich wynalazki).
   Co nie zmienia faktu, że s8 z 4 tys na pewno będzie kosztować.
   Liczę, że Samsung zaprezentuje coś ciekawego:)

 • luk

  Czyli teraz kolej na wybuchające auta?

 • Kajo

  Mam nadzieję, że nie zarżną AKG, bo produkty tej marki bardzo mi odpowiadały. JBL też całkiem całkiem sobie radzi. Zlikwidować nie zlikwiduje, ale coś czuję, że może być gorzej.

 • no_android

  Bowers & WIKINGS hahahahahahaha. Redachtur niech może sprawdzi nazwę zanim coś napisze.

 • sdds

  w samsungu zostali zatrudnieni debile co niszczą firmę od środka za rok lub dwa lata nie dostaną nawet 2 mld dolarów…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona