Reklama
Gwint Apple M1 Gwent

Gwint jest już dostępny na komputerach Apple z procesorem M1

Nareszcie! Gwint w końcu dostępny jest na komputerach Apple z systemem MacOS. Gdzie jest haczyk? Wspierane są tylko urządzenia z najnowszym procesorem Apple M1.

Reklama

Gwint na procesorach Apple M1

W listopadzie zeszłego roku CD Projekt Red za pośrednictwem Twittera poinformowało, że Gwint świetnie współpracuje z nowym procesorem Apple i że już wkrótce specjalna wersja wiedźmińskiej karcianki, w pełni wspierająca Apple M1, zadebiutuje w App Store.

Jak się jednak okazało, na premierę gry na systemie MacOS, przyszło nam czekać całkiem długo, bo wersja Gwinta wspierająca komputery Apple z procesorem M1, miała swoją premierę zaledwie… wczoraj!

Gwinta na MacOS pobrać możemy tylko z oficjalnego sklepu Apple – App Store. Gra jest oczywiście w pełni darmowa (choć zawiera opcjonalne mikrotransakcje) i znajdziemy w niej pełną polską wersję językową. Waga Gwinta to zaledwie 3,4 GB.

Wersja Gwinta, współpracująca z Apple M1, oferuje oczywiście cross-play pomiędzy PC (wersja Steam i GOG), iOS, iPadOS, a także Androidem. Pomiędzy wymienionymi platformami możemy również liczyć na pełną synchronizację naszego konta.

Specjalne promocje dla graczy MacOS i iOS

Żeby jeszcze bardziej zachęcić użytkowników sprzętu Apple do sprawdzenia Gwinta na swoich urządzeniach, twórcy wystartowali ze specjalną promocją. Dzięki niej wszyscy gracze MacOS i iOS zakupić mogą z 30% zniżką Ostateczną Pakę Startową i Pakę Wiedźmina, które potrafią znacząco ułatwić zabawę na początku naszej przygody z grą.

Oferta jest oczywiście ograniczona czasowo. Wymienione wyżej promocje znaleźć możecie bezpośrednio w sklepie Gwinta w grze.

Teraz pozostało nam czekać już tylko na wersję Gwinta na Nintendo Switch.