GTA V
GTA V

GTA V na Allegro za półdarmo? Omijaj to z daleka

14 maja 2020 roku Epic sprezentował graczom na całym świecie GTA V i – co zupełnie zrozumiałe – na grę rzuciły się tłumy. Serwery Epic Games Store nie wytrzymały takiego naporu chętnych, ale problemów z przypisaniem tytułu Rockstara do konta nie mieli niestety czujni „sprzedawcy kont”, którzy dosłownie zalali Allegro ofertami z wyżej wspomnianą grą.

Reklama

Wszyscy prześcigają się w swoich opisach i cenach kont z GTA V na pokładzie. Ceny wahają się od dziesięciu do niemal trzydziestu złotych, jednak nie polecam nikomu takich zakupów. Po pierwsze, gra nadal dostępna jest za darmo, a po drugie – wiele takich „lewych” kont kończy po jakimś czasie z blokadą.

Reklama

Nie wiadomo jeszcze, jak zareaguje na to wszystko Epic, ale na przykład RIOT Games skutecznie zamyka dostęp do podobnych kont. Wielokrotnie działo się tak, że ktoś po kupnie takiego konta z „darmowymi grami” po tygodniu tracił do niego dostęp, a sprzedawca nagle rozpływał się powietrzu.

Nie warto więc wspierać takich „przedsiębiorców” i albo kupić grę z oficjalnego źródła, albo tak, jak w wypadku opisywanej sytuacji, zwyczajnie obserwować na przykład Tabletowo, bowiem regularnie informujemy Was o darmowych tytułach do pobrania.

GTA V na Allegro
GTA V z Epic Games Store na sprzedaż na Allegro (źródło: Allegro)

Warto wspomnieć, że sprzedaż kont z tytułami rozdawanymi przez różne platformy bez opłat ma miejsce nie tylko w Polsce – nawet eBay został już zalany ofertami z tanim dostępem do GTA V. Sprzedaż kont z grami, które były przez określony czas dostępne za darmo to prawdziwa plaga, a GTA V to tylko wierzchołek góry lodowej.

Z takimi problemami zmagał się wiele razy na przykład Ubisoft, który także udostępniał czasowo niektóre ze swoich gier za darmo – ostatnio działo się to przy drugiej odsłonie Assassin’s Creed. Jeśli więc zależy Wam na tym, żeby nie szarpać sobie nerwów, nie mieć problemów z blokadami kont i zwyczajnie nie tracić pieniędzy – nabywajcie dostęp do gier w legalnych źródłach, na platformach jak Epic Games Store w tym wypadku.

Na koniec przypomnę, że GTA V będzie dostępne za darmo na platformie Epic Games Store do 21 maja 2020 roku, do godziny 17:00.

Źródło: Allegro via GamingSociety