[GSM] Aero2 wprowadza nowe pakiety i zwiększa prędkość | Tabletowo.pl

[GSM] Aero2 wprowadza nowe pakiety i zwiększa prędkość

Dołącz do dyskusji 0

Przez dość długi czas Aero2 było dla mnie idealnym wyjściem jeśli chodzi o dostęp do internetu mobilnego na tablecie. W większości przypadków korzystam z WiFi, ale czasem zdarzy się nagły wypadek, gdy muszę gdzieś zajrzeć na tablecie w terenie i nie jest to jakaś wymagająca czynność do czego w sam raz nadaje się Aero2, nawet ze swoją słabą jak do tej pory prędkością transferu – 512 kb/s. Od jakiegoś czasu w Aero2 możemy zaobserwować pewne zmiany. Wczoraj wprowadzono kolejne z nich, o których dowiecie się w tym wpisie.

Pierwotnie Aero2 oferowało darmowy internet (nie wliczając kwoty 27 zł, która stanowi depozyt oraz koszt przesyłki karty), lecz ograniczony prędkością do 512 kb/s oraz koniecznością wpisywania CAPTCHA co godzinę. Nie oszukujmy się, ta prędkość jest niska i trudno się korzysta z internetu w takich warunkach, a dodatkowo jeszcze dochodzi to nieszczęsne przepisywanie tekstu z obrazka. Już jakiś czas temu firma stojąca za tą usługą postanowiła rozwinąć swoją ofertę, przy okazji zarabiając na tym. Wprowadzono pakiety, których ilość zwiększyła się w raz z dniem wczorajszym. Bieżąca oferta Aero2 przedstawiona jest poniżej.

aero21

Pakiety za 5 i 10 zł pomijam, bo płacenie za internet o tak niskiej prędkości to strzał w kolano. Doszły jednak oprócz tego dwa nowe pakiety, które podnoszą nam prędkość transferu do 3 Mb/s. Jest to już prędkość, którą nazwijmy „używalną” jeśli chodzi o internet mobilny. Jeśli widzieliście moje poprzednie zestawienie ofert internetu mobilnego to pewnie dojdziecie do wniosku, że ani 3GB z prędkością 3 Mb/s na 30 dni za 15 zł, ani 5GB z prędkością 3 Mb/s na 60 dni za 20 zł, nie jest niczym szczególnym w porównaniu z ofertami dostępnymi obecnie na rynku. Z drugiej strony na urządzeniach mobilnych nie potrzebujemy prędkości LTE, a limit 2,5-3GB na miesiąc może być dla niektórych zdecydowanie wystarczający i to właśnie dla nich jest ta oferta. Sądzę jednak, że jeśli ktoś chce płacić za internet mobilny to weźmie dla siebie jakąś lepszą ofertę, a osoby, które dalej zamierzają optymalnie minimalizować koszty, będą korzystać sobie z tego co Aero2 oferuje za darmo.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona