Samsung wypuścił grudniowe łatki dla… czteroletniego Galaxy S7!

Przyjęło się mówić, że aktualizacje w świecie Androida znacząco ustępują tym, jakie znamy z konkurencyjnej platformy od Apple. Miło mi Was poinformować, że Samsung robi, co może, by walczyć z tym stwierdzeniem i wychodzi mu to coraz lepiej. Przykładem niech będzie czteroletni Galaxy S7.

Reklama

Przez długie lata – jak dla mnie – wyznacznikiem jakości w świecie Androida było Sony. To, jak producent prowadził tę kwestię, ocierało się dla mnie wręcz o perfekcję. Oczywiście, jeśli – z dość oczywistych względów – pominiemy Pixele od Google’a. Świetnie radzi sobie też OnePlus, a na słowa pochwały od dawien dawna zasługuje Motorola. Wiedzieliście, że Moto G6 wciąż dostaje łatki bezpieczeństwa? To absolutnie świetna sprawa.

Pół roku z Samsungiem Galaxy S7

Reklama

Wiele wskazuje na to, że wszystkich zdołał przebić Samsung, który właśnie wypuścił uaktualnienie dla czteroletniego flagowca, jakim jest Samsung Galaxy S7. Producent wydał łatkę oznaczoną jako G930FXXS7ETA4. Co ważne, oprogramowanie jest dostępne dla Polski (XEO), dla urządzeń, które są wolne od brandu operatorów. Plik waży 85 MB i przynosi grudniowe łatki bezpieczeństwa oraz szeroko rozumiane usprawnienia, jakie wyłapali technicy.

Poznaliśmy datę premiery Samsunga Galaxy S11 (S20?) i Galaxy Z Flip!

Warto w tym miejscu zaakcentować, że oprogramowanie, to stale i niezmiennie Android 8 Oreo. Nie liczcie na Androida Pie czy najnowszą wersję zielonego systemu. Przynajmniej z oficjalnych kanałów dystrybucji. Mimo wszystko, dobrze wiedzieć, że firma pamięta o takim staruszku i wciąż go aktualizuje. Bardzo bym chciał, aby nie było to zagranie marketingowe, obliczone na zbliżającą się premierę najnowszych Galaktyk. Na weryfikację tej teorii będziemy musieli jednak odrobinę poczekać.

pamiętacie, jak wyglądało Tabletowo kilka lat temu? :)

  1. Tabletowo już od jakiegoś czasu idzie na ilość artykułów, a nie na jakość. A szkoda bo chyba nie ma już ani jednego porządnego serwisu.

  1. A niby skąd takie info? Bo w Niemczech ktoś tak opublikował? Spójrz na S10. Miał dostać w styczniu dostał pod koniec listopada. Note 10 miał dostać w styczniu a dostał w grudniu. Note 9 miał dostać w lutym a dostał w styczniu. Analogicznie będzie z S9. Dostanie zapewne w lutym. Obstawiam termin do dwóch tygodni.

  1. Dlatego od razu po zakupie brandowanej słuchawki, warto wykonać jej debrand w oficjalnym serwisie Samsunga. Koszt to jakoś max 90 zeta.

     1. Ale Kolega Vences pisał o nowym żeby od razu zrobić debrand i dalej dyskusja było odnośnie jego wpisu więc tego się trzymałem

     2. Jeśli wgrywasz odinem oficjalny soft to nawet jak coś pójdzie nie tak, to bez problemu tym samym programem podniesiesz system na nowo. Samsungi naprawdę ciężko uceglić. To jak wygrana w totka. I dopóki mówimy o oficjalnym sofcie to gwarancji nie stracisz, bo w systemie w zasadzie nie ma śladu zmiany softu (w telefonach starszych od s10, bo te najnowsze niestety już zostawiają ślad)

     3. Co padnie? Mysz ci kabel przegryzie? Jedyne co może paść, to zasilanie. Jak wgrywasz z lapka to nie ma tematu, a jak ze stacjonarki to trzeba mieć ups.

   1. Dziewięć dych za 15 minut roboty na ogólniedostępnym darmowym oprogramowaniu. Normalnie kokosy trzepią w tej branży, że hoho ?

   2. Nie trzeba być w serwisie by zmienić soft na xeo od Samsunga wystarczy pobrać z sammobile.com iwgrywasz przez kompa jeśli wygrywasz oryginalny nie tracisz gwarancji i nie nabije się flaga knox jeśli zaś modyfikacje softu to po gwarancji.

    1. Teoretycznie, bo jeśli usterka nie będzie spowodowana softem, to samsung nie może odmówić naprawy, w razie czego można skontaktować się z rzecznikiem praw konsumenta. Flaga knox nie służy weryfikacji gwarancji (mimo iż serwisy do tego jej używają), tylko jest zabezpieczeniem przed nieautoryzowanym dostępem do urządzenia i ma na celu chronić prywatne dane użytkownika, poprzez permanentną dezaktywacje i usunięcie usługi knox wraz ze wszystkimi danymi z urządzenia.

 1. Ja nadal na s7 edge. Ostatnio nowsze S-ki nic aż trak super nie wnosiły, żeby je kupić, a teraz cena z kosmosu. Więc kolejny rok z 7 przede mną.

  1. jakbys miał chociaz w rekach takie nawet s9+ to bys tak nie gadał. Szybkośc i płynnosc razy 100 w porównaniu z powolnym s7 edge

   1. Nie wiem co Ty wyprawiasz z telefonem, ale ja posiedzę na Fejsie, pooglądam yt, zapłacę za zakupy, zrobię zdjęcie i nie widzę problemów z płynnością ?

    1. Nie słuchaj go. Fanboj klepie jak potłuczony. Miałem s7edge tak samo jak Ty. Wydałem hajs na n9 i szczerze poza softem, nie widzę jakiegoś boosta do szybkości.

   2. Ja akurat mam Note 9 i s10e moja kobieta. Oboje przesiedliśmy się z s7edge i zastanawiam się o jakiej szybkości czy płynności Ty mówisz.
    Rzeczywiście jest trochę lepiej od momentu Androida 10… Ale czy to zaoszczędzą mi więcej jak 10 sek miesięcznie? Oj chyba nie.
    Nawet bym powiedział że, od momentu nowego update’a jest gorzej że stabilnością bo apki się wykrzaczaja co nie jako miejsca u mnie od lat.

  2. Ja się przesiadłem na nowego Note 10+ z S8 i dla mnie jest to nieporównywalna zmiana. Choć wcześniej miałem również Note 9( był po S8 ale zgon) i Note 4. I tak na prawdę myślę że na tym telefonie posiedzę 3 -4 lata i sumienie na nowy Notatnik tylko dla lepszej jakości zdjęć.
   To tak naprawdę zależy kto czego oczekuje od telefonu..
   Mój kumpel też ma S7 i mu życiowo wystarcza ja bym miał niedosyt ;)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama