World of Goo kolejną darmową grą od Epic Games – na majówkę w sam raz

Tym razem Epic Game Store postanowił zaserwować swoim użytkownikom trochę mniej rozbudowaną grę niż ostatnio. Nie oznacza to jednak, że World of Goo nie jest warte waszego czasu — to licząca już ponad 10 lat na karku gra logiczno-zręcznościowa, którą w tej cenie aż żal nie sprawdzić.

Mój pierwszy kontakt z World of Goo miał miejsce w okolicach 2012 roku, gdy wraz ze swoim tabletem z Androidem (bodaj Samsungiem Galaxy Tab 2 10.1, którego – tak na marginesie – bardzo dobrze wspominam) jechałem na wycieczkę do Czech. Gra już od pierwszych chwil zauroczyła mnie swoją oryginalną i natychmiastowo wciągającą rozgrywką.

Reklama

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji sprawdzić World of Goo, to obecnie całkowicie za darmo i Wy możecie zagrać w ten tytuł, przypisując go do swojego konta Epic Game Store. Gra polega na budowaniu konstrukcji i przeprowadzaniu tytułowych Goo do wskazanego punktu.

Nie dajcie się jednak zwieść początkowym etapom — gra z czasem robi się naprawdę wymagająca i daje głowę, że na niektórych poziomach zatrzymacie się na dłużej. W tytuł ten najwygodniej gra się na ekranie dotykowym, ale na myszce również może się pochwalić niezłą responsywnością.

Warto też wspomnieć, że World of Goo kilkukrotnie zostało okrzyknięte „grą roku”.

World of Goo możecie pobrać ze strony Epic Game Store lub bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Gdy World of Goo zniknie 16 maja 2019 roku z darmowej oferty Epic Game Store, wówczas zastąpi je Stories Untold. Jest to niezależna gra typu horror od studia No Code, która zawiera w sobie trzy odrębne historie. Kiedy Stories Untold zostanie udostępniona bezpłatnie, (jak zawsze) niezwłocznie Was o tym fakcie poinformujemy.

Źródło: Epic Game Store