Piękne Transistor za darmo w Epic Game Store

Numer dziesięć na liście darmowych gier w sklepie Epic Game Store – Transistor. Minęły kolejne dwa tygodnie i znów twórcy Fortnite serwują nam kolejny łakomy kąsek, aczkolwiek tym razem nie obyło się bez małej wpadki sklepu.

Mam nadzieję, że poprzednią darmową grę, mieliście okazję przypisać do konta – żal nie wzbogacić swojej biblioteki gier o tak świetny tytuł, jak The Witness. Trzeba jednak oddać, że dzisiejszy bohater – Transistor, mało na którym polu ustępuje poprzedniej „darmówce” od Epica, a już na pewno nie pod względem grafiki.

Reklama

Transistor to niezależna gra od studia Supergiant Games, które znane jest między innymi ze świetnej gry Bastion. Jest to pełnokrwista gra RPG w rzucie izometrycznym, która – poza świetną oprawą – zachwyca także świetnym i rozbudowanym systemem walki. Nie zapomniano jednak o fabule, ta dzieje się w futurystycznym mieście, gdzie wcielamy się w postać młodej kobiety, która włada potężnym, znalezionym mieczem. W Transistor otrzymamy masę zwrotów akcji czy barwnych postaci, co jest dużym atutem gry. W parze z kolorową i stojącą na wysokim poziomie grafiką idzie świetne udźwiękowienie, szczególnie cieszy muzyka od twórców soundtracku z poprzedniej gry studia, czyli Bastionu. Transistor zdobył mnóstwo nagród i tak, jak w lwią część darmowych gier od Epic Game Store, polecam zagrać i dać szanse.

Na początku wspomniałem o jednej małej, ale jednak dość bolesnej wadzie, jest nią brak języka polskiego, co jest sporym niemiłym zaskoczeniem, ponieważ Steamowa wersja ma rodzimą wersję w postaci napisów. Zwracam na to uwagę, tym bardziej, że jest to jednak tytuł RPG, w którym niejednokrotnie dialogi i opowiadana historia gra pierwsze skrzypce.

Transistor możecie pobrać ze strony Epic Game Store lub w bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Gdy Transistor zniknie 2 maja z darmowej oferty Epic Game Store, to zastąpi go World of Goo. Kiedy kolejna gra zostanie udostępniona bezpłatnie, niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

Źródło: Epic Game Store