Oficjalna zapowiedź remake Resident Evil 3 – wygląda świetnie!

Pora na najważniejszy news grudnia związany z gamingiem! Od kilku tygodni pojawiały się przecieki odnośnie remake’u Resident Evil 3 – wczoraj dostaliśmy oficjalne potwierdzenie od PlayStation. Już za kilka miesięcy będziemy mogli wrócić do ogarniętego przez zombie Raccoon City. Znamy datę premiery, platformy docelowe, a także zawartość edycji kolekcjonerskiej!

Najważniejszą informacją z pewnością jest dość rychła data premiery – 3 kwietnia 2020 roku. Gra, bez żadnych zaskoczeń, zadebiutuje na PC, PlayStation 4, a także Xbox One — przedsprzedaż już ruszyła. Dla mniej zorientowanych, Resident Evil 3 to, co oczywiste, kontynuacja drugiej gry tej serii — tym razem gra zaprezentowana jest z perspektywy opanowanych przez zombie ulic Raccoon City. Czego można się spodziewać? Podobnej sytuacji jak w przypadku odświeżonej drugiej części serii — całkowicie nowego silnika, świetnej grafiki, fabuły bazującej na oryginale i daleko idących zmian w rozgrywce. W sieci już pojawiają się bardzo wczesne porównania graficzne i co by tu nie mówić, zapowiada się kolejne świetne odświeżenie kultowej gry. Poniżej możecie sprawdzić zwiastun Resident Evil 3.

Dodatkowo do Resident Evil 3 będzie dodawany bezpłatnie samodzielny moduł wieloosobowy. Zapowiadany Resident Evil Resistance, w którym będziemy mieli okazję zagrać w asymetrycznym trybie multiplayer – czterech graczy ma próbować uciec z kompleksu Umbrella, a piąty będzie starał się im w tym przeszkodzić. Zapowiada się to na całkiem miły darmowy dodatek.

Capcom zapowiedział również edycję kolekcjonerską Resident Evil 3 (za ok. 700 złotych). Wygląda ona naprawdę okazale, zresztą spójrzcie sami:

Resident Evil 3 Edycja Kolekcjonerska
Resident Evil 3 Edycja Kolekcjonerska

Dużo osób może kręcić nosem na kolejny remake — jednak spokojnie, Capcom już pokazał, że wie jak to robić – Resident Evil 2 jest uznawane za jedną z najlepszych gier tego roku. Poświęciłem jej nawet krótki felieton, do lektury którego Was zachęcam.

Resident Evil 2 – bardzo dobra sprzedaż, darmowe DLC i duża szansa na odświeżenie trzeciej części

Czekacie na remake Resident Evil 3?

Źródło: YouTube