Resident Evil 2

Resident Evil 2 – bardzo dobra sprzedaż, darmowe DLC i duża szansa na odświeżenie trzeciej części

Odświeżony Resident Evil 2 zgodnie z oczekiwaniami sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Do sklepów powędrowały już 3 miliony egzemplarzy gry w ciągu zaledwie kilku dni. Na samym Steamie gra również bije rekordy popularności.

Gdy zestawimy tę informację z 6 milionami sztuk, w których sprzedał się Resident Evil 7 w ciągu 2 lat – możemy mówić o bardzo dużym sukcesie najnowszego dziecka Capcomu. Warto przy tym też dodać, że wersja gry z 1998 roku sprzedała się w nakładzie prawie 5 mln egzemplarzy, więc odświeżona wersja ma szanse pobić ten wynik. Cała seria przez prawie 23 lata na rynku osiągnęła budzącą podziw liczbę 88 milionów sprzedanych kopii.

Bardzo prawdopodobny remaster Resident Evil 3: Nemesis

Świetne recenzje (oscylujące wokół ocen 9/10), ogromna popularność wersji demonstracyjnej, którą pobrano aż 4,7 miliona razy i początkowa wysoka sprzedaż RE2 dobrze rokują także na ewentualny remake 3. części tego cyklu. Choć sam Capcom tego nie obiecuje, to wspomina, że wszystko leży w rękach fanów i ich reakcjach na zmodernizowaną drugą część. Biorąc pod uwagę jak gra została przyjęta, wydawca raczej pójdzie za ciosem i podobnie odświeży Resident Evil 3: Nemesis.

Darmowy dodatek z trzema historiami

Kilka dni temu Capcom za pośrednictwem Twittera ogłosił też darmową zawartość do Resident Evil 2 zatytułowaną „The Ghosts Survivors”. Dodatek opowie historie z perspektywy trzech osób (żołnierza, córki burmistrza i właściciela sklepu z bronią), które będą próbować uciec z opanowanego epidemią Raccoon City. Pierwszy z nich pojawi się już 15 lutego 2019 roku! Niezależnie od długości tych historii – miło, że wydawca w erze drogich mikropłatności o znikomej zawartości postanawia rozszerzyć bezpłatnie swoją grę. Gdy tylko dodatki się pojawią, postaramy się je dla was zrecenzować.

Źródło: Capcom