Red Dead Redemption 2 będzie dostępne na PC! Znamy datę premiery

Na ten dzień z utęsknieniem czekało wielu miłośników gier komputerowych, którzy nie mają dostępu do PlayStation 4 ani konsoli Xbox One. Od 5 listopada 2019 roku będzie można zagrać w Red Dead Redemption 2 na komputerach stacjonarnych. Przedsprzedaż startuje już 9 października.

Tytułu Red Dead Redemption 2 nikomu nie trzeba przedstawiać. Gra szturmem podbiła serca graczy PS4 i XBOX One, stając się jednym z największych hitów sprzedażowych ostatnich lat. Nic dziwnego, że gracze PC z zazdrością spoglądali na konsolowych kolegów, jednocześnie nie mogąc się doczekać dnia, w którym Rockstar Games ogłosi premierę RDR 2 na PC. Ten dzień właśnie nadszedł.

Reklama
gra Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption 2 fot. Rockstar Games

Przedsprzedaż tej bestsellerowej produkcji rozpocznie się już 9 października i potrwa do 22 października, wyłącznie za pośrednictwem aplikacji Rockstar Games Launcher (to ta sama, w której za darmo udostępniono grę GTA: San Andreas). Osoby, które zdecydują się nabyć grę w przedsprzedaży, mogą liczyć na następujące korzyści:

  • Darmowy upgrade do edycji Premium gry,
  • Zniżkę na wersje Special i Ultimate (20$ każda),
  • Gratis do wyboru dwa spośród następujących tytułów Rockstar Games: GTA III, GTA: Vice City, GTA: San Andreas, Bully: Scholarship Edition, L.A. Noire: The Complete Edition, Max Payne 3: The Complete Edition.
  • Dodatkowe przedmioty i bonusy do gry.
gra Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption 2 fot. Rockstar Games

Po 22 października rozpocznie się oficjalna sprzedaż w pozostałych sklepach internetowych, w tym w Epic Games, Greenman Gaming, The Humble Store, Game Stop i u pozostałych partnerów handlowych. Osoby, które zakupią przedpremierowo grę w jednym z wymienionych sklepów, mogą liczyć na 25 wirtualnych sztabek złota, do wykorzystania w Red Dead Online. 

Red Dead Redemption 2 zostanie również udostępniona na Steamie, jednak dopiero w grudniu 2019 roku.

Premiera RDR 2 na PC to kolejne ważne wydarzenie, sprzyjające popularyzacji własnej platformy – Rockstar Games Launcher. Nie dziwi zatem, że właściwa przedsprzedaż przebiegnie tylko tam, a oferowane benefity będą najwyższe. O popularność gry producent nie musi się martwić – wyniki sprzedaży przedpremierowej z pewnością okażą się imponujące.

gra Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption 2 fot. Rockstar Games

A Wy planujecie zakup Red Dead Redemption 2 na PC, czy pozostaniecie przy jednej z wersji konsolowych? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Źródło: Rockstar Games