Rockstar Games udostępni jutro aplikację towarzyszącą dla Red Dead Redemption 2, na Androida i iOS

Począwszy od jutra, przez kilka dni internet czeka prawdziwy wysyp recenzji, filmów, opinii, memów i zrzutów ekranu z rozgrywki debiutującego Red Dead Redemption 2 – kowbojskiego GTA od Rockstara. Przy okazji deweloper opublikuje aplikację towarzyszącą grze, dzięki której poszerzymy nieco doświadczenia płynące z wcielania się w postać bandyty z Dzikiego Zachodu.

Bez względu na to, czy rozpoczniemy swoją przygodę na Xboxie One czy PlayStation 4, dodatkowy ekran, jaki zaoferuje aplikacja towarzysząca dla Red Dead Redemption 2, może być naprawdę przydatny.

Reklama

Na przykład posłuży nam za nieustannie wyświetlającą się mapę otoczenia, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni „zasłaniać” sobie nią ekranu telewizora podczas rozgrywki. Będzie się też dało zaznaczać na niej punkty trasy i przypinać pinezki z miejscami, które będziemy chcieli odwiedzić w świecie gry.

Oprócz tego apka będzie w stanie dostarczyć aktualnych informacji o stanie zdrowia, poziomie wytrzymałości i innych statystykach głównej postaci. Skoro wszystko to można wyświetlić na drugim ekranie, można kompletnie wyłączyć ten interfejs na konsoli i chłonąć przygody Arthura Morgana w bardziej filmowy sposób.

Z poziomu aplikacji przejrzymy także dziennik naszego kowboja, w którym każdorazowo po podjęciu się jakiegoś wyzwania czy uzyskania przydatnych informacji, zostaną zapisane kolejne wskazówki, szkice i inne istotne szczegóły.

W apce znajdzie się także funkcja śledzenia statystyk przez Social Club, opcja przeczytania pełnej instrukcji gry czy nawet możliwość zakupienia oficjalnego przewodnika po grze w wersji cyfrowej.

Rockstar zapowiedział, że aplikacja towarzysząca dla Red Dead Redemption 2 będzie dostępna na Androida i iOS od 26 października, czyli w dniu premiery RDR 2 na stacjonarnych konsolach Microsoftu i Sony.

źródło: Rockstar dzięki Android Authority