Powstaje Realpolitiks II. Premiera jesienią 2020 roku

Studio Paradox uchodzi za lidera gatunku gier grand strategy, jednak wiele osób zapomina, że na tej mocno kameralnej scenie znajduje się również wielu innych, równie interesujących zawodników. Fani serii Realpolitiks mogą już zacierać ręce, bowiem w zaawansowanym stopniu produkcji znajduje się druga odsłona.

Reklama

Stało się – Realpolitks II zadebiutuje już niedługo

Choć studio Jujubee nie stworzyło (jeszcze!) żadnego światowego hitu, to ma na swoim koncie kilka mniejszych, choć wartych uwagi produkcji. Ich przedostatnia gra – Kursk, pomimo naprawdę olśniewającej oprawy i genialnego pomysłu, okazała się niestety spektakularną klapą, więc deweloperzy postanowili doskonalić poznaną przez siebie wcześniej formułę.

Reklama

Gra Realpolitiks była interesującą alternatywą dla tytułów studia Paradox, choć nie zebrała specjalnie wysokich not. Gracze narzekali na niski względem konkurencji stopień rozbudowania i przeciętną jakość wizualiów, lecz twór był chwalony za ciekawie przemyślane scenariusze i niższy niż w przykładowo Europa Universalis IV próg wejścia. Warto jednak wspomnieć, że gra początkowo powstała na urządzenia mobilne, a dopiero później doczekała się portu na PC.

Na Facebooku studia Jujubee pojawiła się zapowiedź kontynuacji gry. Realpolitks II ma ukazać się jesienią tego roku i już teraz można dodać ją do listy życzeń na platformie Steam.

Od tylu okienek i ikon można nabawić się bólu głowy

Czy nowe zawsze znaczy lepsze?

Deweloperzy ogłosili, że całkowitej przebudowie uległ system gospodarczy i militarny, które były głównymi obiektami narzekań graczy. Wprowadzone nowości mają zapewnić graczom większą swobodę działań i możliwość poprowadzenia wybranego państwa w takim kierunku, w jakim tylko sobie zażyczymy. Mnogość możliwości to podstawa gier z tego gatunku, więc informacja ta zdecydowanie ucieszy osoby lubiące eksperymentować.

Sporych zmian doczekała się również dyplomacja. Dodano pakty, układy militarne, zaawansowany system negocjacji i umowy handlowe.

Zalecane wymagania sprzętowe prezentują się następująco:

  • Procesor 3,2 GHz Quad Core,
  • 8 GB RAM,
  • grafika GTX 960/RX580 lub odpowiednik z 4 GB VRAM,
  • 8 GB miejsca na dysku.

Liczę, że gra okaże się sukcesem i faktycznie naprawi błędy poprzedniczki.

Źródło: Jujubee, własne