KURSK

Polska gra KURSK, opowiadająca tragiczną historię rosyjskiego okrętu podwodnego, już dostępna do pobrania ze Steama

Katowickie studio Jujubee udostępniło na Steamie grę KURSK. Jest to przygodowo-dokumentalna opowieść inspirowana faktami. Wcielamy się w niej w szpiega, który trafia na pokład rosyjskiego okrętu nuklearnego K-141 Kursk.

12 sierpnia 2000 roku na Morzu Barentsa zatonął rosyjski okręt atomowy K-141 Kursk. Okoliczności tej katastrofy, w której zginęło 118 marynarzy, po dziś dzień są niejednoznaczne i budzą wiele kontrowersji. KURSK silnie inspiruje się tymi tragicznymi wydarzeniami.

Reklama

Tytuł, stworzony z dużym naciskiem na realizm i na należyte opowiedzenie tej dramatycznej historii, bazuje na rozwiązaniach znanych z gier przygodowych, survivalowych i szpiegowskich. Rozgrywka jest ukazana z perspektywy pierwszej osoby, zaś gracz staje się świadkiem i uczestnikiem zdarzeń mających miejsce przed, jak i po katastrofie.

Naszym zadaniem jest zdobycie tajnych informacji dotyczących rewolucyjnych torped superkawitacyjnych „Szkwał”. Podczas realizowania swojej misji stajemy się świadkami dramatycznych wydarzeń, które wstrząsnęły ówczesnym światem.

Warto tutaj wspomnieć troszkę o oprawie dźwiękowej. Do nagrań zatrudniono kompozytora Mikołaja Stroińskiego. Artysta miał okazję tworzyć muzykę do takich gier, jak Wiedźmin 3 (Dziki Gon oraz Krew i Wino), Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana, Sniper: Ghost Warrior 3, The Vanishing of Ethan Carter, Detached, czy Attack of The Earthlinks. Poniżej możecie posłuchać jednego z jego utworów w grze:

Twórcy zapowiedzieli już wcześniej, że ukażą się dwa dodatki. Pierwszym z nich będzie samodzielny DLC o roboczej nazwie „Kengir”. Będzie on opowiadał zainspirowaną faktami historię powstania więźniów łagru w Kengirze i ucieczki jednego z osadzonych. Drugi dodatek wprowadzi innowacyjne wsparcie technologii VR dedykowane urządzeniom nowej generacji (4K wzwyż).