Oxenfree za… free w Epic Game Store

Od poprzedniej darmowej gry (Slime Rancher) w sklepie Epic Store minęły już dwa tygodnie – nadszedł więc czas na kolejną gratisową produkcję. Wybór padł na ciekawą przygodówkę Oxenfree, która jest dobrze ocenianym debiutem studia Night School Studio.

Moja biblioteka gier na Epic Game Store liczy już 7 tytułów, w dodatku są to gry naprawdę niezłe i takie, na które nie wydałem ani złotówki. Takie promowanie swojego sklepu może przynieść firmie Epic rzeczywiście spore grono użytkowników, choć sam sklep otacza całkiem duża ilość kontrowersji, jak chociażby agresywna polityka ekskluzywności gier. Ostatnim takim głośnym przykładem jest premiera The Division 2.

Reklama

Na koniec marca użytkownicy sklepu Epic mogą za darmo zagrać w dwuwymiarową przygodówkę Oxenfree, która jest ciekawą propozycją dla fanów filmowych paranormalnych horrorów. Historia gry dzieje się na tajemniczej wyspie, gdzie grupa nastolatków przypadkowo otwiera portal do innego wymiaru, przez który przedostają się do naszego świata przeróżne koszmary. My wcielamy się w Alex, czyli jedną ze wspomnianych nastolatków.

Oprócz ciekawej historii gra charakteryzuje się też ładną i klimatyczną oprawą wizualną. A wszystko zostaje podkreślone przez bardzo dobre udźwiękowienie ze świetną ścieżką dźwiękową na czele. Oxenfree na platformie Steam może się poszczycić liczbą ok. 5500 recenzji, z czego aż 93% jest pozytywna! Gra niestety nie jest dostępna w polskiej wersji językowej.

Oxenfree możecie pobrać ze strony Epic Game Store lub w bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Gdy Oxenfree 4 kwietnia zniknie z darmowej oferty Epic Game Store, to zastąpi go The Witness, czyli prawdopodobnie najlepsza gra logiczna ostatnich lat (mam nadzieję, że fani The Talos Principle mnie za to stwierdzenie nie zabiją). Gdy tylko się ona pojawi, to – jak zawsze – poinformujemy Was o tym.

Źródło: Epic Game Store; screenshoty pochodzą ze strony twórców