Doktor Mario powraca. Latem zagramy w mobilną wersję hitu z ubiegłego wieku

Amerykański oddział Nintendo przekazał dzisiaj informację o nowej grze kierowanej do właścicieli smartfonów. Firma zamierza przywrócić blask tytułowi, który był popularny w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Seria gier logicznych Dr. Mario zadebiutowała w 1990 roku, prostym tytułem na konsole NES. Jej sukces spowodował, że w kolejnych latach pojawiły się kontynuacje cyklu, włącznie z Dr Luigi na Wii U.

Prosta, ale uzależniająca rozgrywka tkwi mi w głowie po dziś dzień. Ta wariacja na temat Tetrisa, zastępująca wielokształtne klocki kolorowymi tabletkami, zwalczającymi wirusy w szklanej butelce, była bardzo uzależniająca. Nic dziwnego – zaprojektowano ją tak, by aż chciało się do niej wracać, choć założenia rozgrywki były bardzo proste.

https://twitter.com/NintendoAmerica/status/1091110581703045121

Dr. Mario World ma pojawić się latem bieżącego roku. Niewykluczone, że dobrze sprawdzi się na smartfonach, występując w roli powtarzalnej, ale angażującej gry mobilnej. Mam nadzieję, że Nintendo nie zapomni dodać trybu rywalizacji, gdzie dwóch graczy mogło tępić złośliwe wirusy na czas. Może sugerować to współpraca z LINE, które specjalizuje się w tworzeniu gier, które opierają się na graniu przez sieć.

Jeśli Nintendo się postara, to nową edycję „doktorka” pobierzemy jeszcze przed opóźnionym Mario Kart Tourz którym wiąże się spore nadzieje. Dr. Mario World ma być dostępne na systemy Android i iOS.

źródło: Nintendo