Horizon Zero Dawn

Horizon: Zero Dawn na PC coraz bliżej!

Jest taka osoba w zagranicznym dziennikarstwie growym, jak Jason Schreier — redaktor serwisu Kotaku, a także twórca mojej ulubionej książki o game devie, „Krew, pot i piksele. Chwalebne i niepokojące opowieści o tym, jak robi się gry”. Oprócz ogromnej wiedzy na temat gier, osoba ta ma również wiele znajomości w całej branży, co niekiedy potrafi wykorzystać, by dobrać się do owianych tajemnicą projektów. Nie inaczej jest i teraz.

Reklama

Powołując się na chcące zachować anonimowość źródła (trzy blisko powiązane osoby z PlayStation), Jason Schreier podgrzewa atmosferę odnośnie Horizon: Zero Dawn w wersji na PC, o której spekuluje się już od dawna. Wszystko m.in. za sprawą gry Death Stranding Hideo Kojimy, która bazuje na tym samym silniku (Decima), co Horizon, i która w 2020 roku pojawi się na PC. Rzekoma premiera Horizon: Zero Dawn na komputerach miałaby odbyć się jeszcze w tym roku, ale na oficjalne informacje od Sony musimy jeszcze poczekać.

Reklama

Czy ta plotka ma sens? Dotychczas PlayStation w przeciwieństwie do Xboxa dość mocno trzymało swoje gry ekskluzywne na własnej konsoli, jednak w ostatnim czasie sporo tytułów zaczęło pojawiać się na PC. Nie szukając daleko — Podróż (Journey), które w 2012 roku debiutowało na PS3 (a w 2015 na PS4), pojawiło się w 2019 roku nie tylko na komputerach, ale nawet i na sprzęcie z iOS. Gry studia Quantic Dream: Beyond: Dwie Dusze, Heavy Rain i Detroit: Become Human również w 2019 roku straciły swoją ekskluzywność względem Sony, pojawiając się na PC (gdzie swoją drogą wpadły w kolejną ekskluzywność, tym razem dla Epic Games Store — cóż za zrządzenie losu). Czy więc PlayStation zmienia swoją taktykę? Niewykluczone! Możliwe, że już niebawem na naszych „piecach” odpalimy kolejne gry do tej pory zarezerwowane tylko dla graczy PlayStation.

Piekło zamarzło. Tytuły ekskluzywne z PlayStation pojawią się w Epic Games Store (tak samo jak The Outer Worlds) [AKTUALIZACJA]

A teraz pytanie do Was: zagralibyście w Horizon: Zero Dawn, gdyby było dostępne na PC?

Źródło: 1, 2