Ubolewacie nad brakiem fabuły w FIFA 20? Spokojnie, z pomocą przychodzi tryb Volta

Do premiery najnowszej odsłony serii FIFA został niecały miesiąc. Electronic Arts coraz bardziej podgrzewa atmosferę, pokazując nowe zapisy rozgrywki, a także publikując w sieci coraz więcej informacji o swojej najnowszej kurze znoszącej złote jaja części serii FIFA. Tym razem podzielono się informacją na temat fabuły w trybie Volta.

Tryb Volta to rzecz, na którą czekam najbardziej z tegorocznej części FIFA. Byłem fanem FIFA Street na swoim starym dobrym Xboksie 360, tak więc z otwartymi ramionami przywitam tryb mocno wzorowany na tej trochę już zapomnianej odsłonie cyklu. Volta kręci się wokół ulicznej piłki i na pierwszy rzut oka jest największą zmianą w nowej odsłonie FIFA, co twórcy mocno podkreślają przed premierą. Niedawno w sieci ukazał się filmik ukazujący fabułę właśnie w trybie Volta.

Reklama

W przeciwieństwie do Drogi do Sławy znanej z dwóch poprzednich odsłon serii, w trybie Volta sami stworzymy swojego piłkarza. Historia ukaże nam drużynę, która marzy o zdobyciu mistrzostwa w piłkarskim freestyle’u. Fabuła będzie przedstawiana za pomocą przerywników filmowych, w których wystąpią takie osoby jak Ed Van Gils czy Kotaro Tokuda — piłkarze bardziej znani fanom tej specyficznej odmianie piłki nożnej (czyli nie mi).

Mecze w trybie Volta rozegramy w wielu nietypowych miejscach.

Volta to nie jedyna nowość w FIFA 20, gra kryje o wiele więcej zawartości jak między innymi tryb piłka-zagadka, król wzgórza czy maksymalne zagranie. Fani serii powinni być zadowoleni ilością zmian. Na koniec przypomnę jeszcze jakie gwiazdy futbolu znajdziemy na okładkach FIFA 20, tych jest trójka:

W lipcu Konami ogłosiło, że PES 2020 – największy konkurent FIFA 20, dostał na wyłączność licencję na Juventus i wszystkie jego stadiony. Był to niewątpliwie ogromny cios dla Electronic Arts, na który firma odpowiedziała… Piemonte Calcio, czyli zespołem, który zastąpi drużynę Wojciecha Szczęsnego.

FIFA 20 zadebiutuje na rynku już za niecały miesiąc – 27 września na PC, PlayStation 4, Xbox One, a także Nintendo Switch. Czekacie?

PES 2020 dostał wyłączną licencję na Juventus i jego stadion

Źródło: Gameplay trybu Volta