GOPR ratownik
źródło: GOPR

Wszystkie Grupy Regionalne GOPR mają nowe drony. Podarowała je Fundacja Media Expert

Robota, jaką wykonują pracownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, jest nie do przecenienia. Każdego dnia narażają oni swoje zdrowie i życie, aby uratować osoby, które potrzebują pomocy (niestety czasami przez swoją bezmyślność). Nowe drony, podarowane przez Fundację Mediaexpert „Włącz się”, z pewnością się przydadzą GOPR-owcom.

Reklama

Fundacja Media Expert wspiera w potrzebie

Fundacja Mediaexpert „Włącz się” stała się partnerem dla Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego już pod koniec 2020 roku. Wówczas ratownicy otrzymali od niej 45 tabletów Samsung Galaxy Tab S6 Lite wraz z ładowarkami samochodowymi i uchwytami do karetek górskich o łącznej wartości ponad 80 tysięcy złotych.

Fundacja Mediaexpert „Włącz się” pomaga jednak nie tylko Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu. W 2020 roku wyposażyła m.in. 100 oddziałów ratunkowych w sprzęt AGD do prania i suszenia strojów i kombinezonów oraz środki piorące, a także przekazała sprzęt AGD wybranym szpitalom tymczasowym (na przykład lodówki do przechowywania leków, zestawy komputerowe i oczyszczacze powietrza).

Wszystkie Grupy Regionalne GOPR otrzymały nowe drony od Fundacji Mediaexpert „Włącz się”

Dziś natomiast poinformowano natomiast o wyposażeniu wszystkich Grup Regionalnych GOPR w specjalistyczne drony, które będą wykorzystywane w akcjach ratowniczych i poszukiwawczych. Ich uroczyste przekazanie odbyło się na przepięknym Zamku w Ogrodzieńcu.

Sprzęt będziemy wykorzystywać przede wszystkim w akcjach poszukiwawczych. Drony, w połączeniu z naszymi metodami poszukiwawczymi, pozwolą błyskawicznie przeanalizować sytuację, wskazać i zweryfikować miejsca, w których potencjalnie mogą przebywać poszukiwane osoby. Dzięki temu możliwe jest szybsze dotarcie i udzielenie pomocy. To ważne, gdyż w górach, w sytuacji zagrożenia liczy się każda minuta.Paweł Konieczny, prezes Zarządu Głównego GOPR.
GOPR ratownicy
źródło: GOPR

Dodatkowy sprzęt z pewnością się przyda, choć oczywiście wolelibyśmy, żeby ratownicy mieli jak najmniej pracy. W 2020 roku nie mogli jednak narzekać na jej brak, bowiem przeprowadzili 1880 wypraw, akcji i interwencji, w których pomoc otrzymało 1940 osób.

Przedstawiciele Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz sklepu Media Expert zapewnili też dziś, że współpraca będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach. Dzięki niej ratownicy będą mogli jeszcze skuteczniej i szybciej pomagać potrzebującym pomocy, a turyści czuć się bezpieczniej z myślą, że ich wybawcy dysponują profesjonalnym i nowoczesnym sprzętem, który przyspieszy akcję ratunkową.