Google zmieni pulpit w nowych Nexusach

Google zmieni pulpit w nowych Nexusach

Zmiany, zmiany – tak można określić plany Google’a dotyczące nowych Nexusów, nad którymi pracuje firma. Odświeżony zostanie w szczególności widok ekranu głównego, pulpitu, oraz launchera aplikacji zainstalowanych w telefonie. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Pojawiły się przecieki, według których z dużą pewnością, z Nexusów zniknie ikonka odpowiadająca za widok prezentujący wszystkie aplikacje, czyli tzw. szuflada. Dotychczas popularnym rozwiązaniem w Androidzie jest stuknięcie palcem na tzw. ikonkę grid, która przenosi nas do widoku wszystkich aplikacji, gier i widgetów zainstalowanych w telefonie. W nowych Nexusach ulegnie to jednak zmianie.

Ikona odpowiadająca za widok aplikacji zniknie, zaś widok ten będziemy uruchamiać gestem – przesuwająca palcem od dołu ku górze ekranu smartfonu. Widać to dobrze na zrzutach ekranu, które wyciekły do internetu. W ten sposób użytkownik nie będzie musiał szukać specjalnie ikony odpowiedzialnej za widok wszystkich aplikacji – wystarczy prosty gest.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

nexus-launcher1 nexus-launcher2

Najprawdopodobniej pojawią się też inne gesty odpowiedzialne za dostęp do przeglądarki internetowej, a także funkcji Google Now. Przeglądarkę Chrome uruchomimy, przeciągając palcem od lewej do prawej strony ekranu smartfona. Natomiast Google Now zostanie zmieniony – z dotychczasowego paska wyszukiwania zmieni się w przycisk dostępny w lewej górnej części ekranu.

Co ciekawe, funkcja uruchamiania widoku wszystkich aplikacji gestem palca była już dostępna w Androidzie – w jego wczesnych wydaniach. Google jednak zrezygnował z tego rozwiązania na rzecz specjalnej ikony, która towarzyszyła nam przez kolejne wersje Androida. Wygląda na to, że zatoczyliśmy koło i wracamy do tego, co już było.

Źródło: Android Police