Google zapowiada datę pojawienia się nowego bohatera w rodzinie Pikseli – już 7 maja

W ubiegłym miesiącu mogliśmy poznać częściową specyfikację nowych smartfonów Google. Pixel 3a i Pixel 3a XL, czyli słabsze wersje flagowych telefonów Google, zachowujących jednak znakomite aparaty swoich starszych braci, mogą zostać zaprezentowane 7 maja.

Choć Google nie przekazuje wprost, że to nowe smartfony zostaną ujawnione za trzy tygodnie, to trudno wyobrazić sobie, żeby firm miała jeszcze jakieś inne urządzenie do pokazania w najbliższym czasie.

Reklama

Zapowiedź przyjęła formę dodatkowej podstrony w sklepie internetowym Google. Pojawiło się tam duże logo firmy, nawiązujące swoim stylem do zwiastunów filmu Avengers: Endgame, który będzie miał swoją premierę 25 kwietnia. Napis „Pomoc jest w drodze” również sugeruje, że „coś wielkiego zbliża się do uniwersum Pikseli”.

Google przy okazji ogłosiło udostępnienie nowego pakietu animacji Playmoji dla smartfonów z serii Pixel. Znajdziemy w nich superbohaterów MCU, takich jak Thor, Czarna Wdowa, Iron Man czy Kapitan Ameryka. Spot promujący zbliżający się do kin film oraz nowe funkcje aparatu w smartfonach Google zobaczycie poniżej.

https://youtu.be/9fMRXLl1OYA

Na razie nie wiemy wszystkiego o nadchodzących smartfonach. Wiadomo, że Piksele 3a i 3a XL będą wyposażone w wyświetlacze Full HD+ i dostaną 4 GB RAM-u. Mniejszy telefon dostanie ekran o przekątnej 5,6 cala, zaś większy pochwali się panelem sześciocalowym.

Część specyfikacji Google Pixel 3a i Pixel 3a XL właśnie została potwierdzona

źródło: Google (1), (2) dzięki GSMarena