Google przeprowadzi ankietę, żeby wybrać nazwę dla Androida N? | Tabletowo.pl

Google przeprowadzi ankietę, żeby wybrać nazwę dla Androida N?

Dołącz do dyskusji 0

Google ma w zwyczaju „słodko” nazywać kolejne odsłony swojego systemu operacyjnego. Mieliśmy już m.in. Piernik (2.3), Żelkę (4.1-4.3), KitKata (4.4), Lizaka (5.0-5.1) i Piankę (6.0). W niedalekiej przyszłości powinny rozpocząć się prace nad kolejną wersją, której nazwa – zgodnie z tradycją – rozpoczynać się będzie na literę „N”. Pytaniem jednak pozostaje, z czego zostanie zaczerpnięta.

Podczas Question and Answer Session zorganizowanej na Uniwersytecie w Delhi, CEO Google, Sundar Pichai, został zapytany również o to:

Hi Sundar, why do we still not have Indian desserts as Android OS names, like ‚N’ for Naan-Khatai, ‚N’ for Neyyapam, or maybe ‚P’ for Pera?

W odpowiedzi mogliśmy usłyszeć, że na pewno skonsultuje się ze swoją mamą w tej kwestii, a tak na poważnie być może zostanie przeprowadzona internetowa ankieta, w której użytkownicy zdecydują/podpowiedzą, jaka tym razem słodkość powinna podzielić się swoją nazwą z Androidem N.

Możliwości jest wiele, a kilka z nich widzicie na grafice nad artykułem. Osobiście najbardziej przychylam się w stronę Nutelli (bo kto jej nie lubi??), ale jestem też ciekawy Waszych sugestii i pomysłów. Podzielcie się swoją opinią w komentarzach – może przy okazji poznamy warte uwagi i po prostu pyszne słodkości, o których istnieniu mało kto wie?

Źródło: Neowin, Tech News Today (grafika wyróżniająca)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona