Google prezentuje oficjalną bezprzewodową ładowarkę dla tabletu Nexus 7

Google prezentuje oficjalną bezprzewodową ładowarkę dla tabletu Nexus 7 18

W dzisiejszych czasach standard ładowania indukcyjnego Qi stał się na tyle popularny, iż znalezienie bezprzewodowej ładowarki pasującej do posiadanego przez nas sprzętu nie powinno stanowić dla nikogo większego problemu. Nie inaczej jest w przypadku posiadaczy tabletu Nexus 7, którzy mogą wybierać spośród całej gamy kompatybilnych akcesoriów tego typu stworzonych z myślą o telefonie Nexus 4.

Teraz do grona tych akcesoriów dołączyła kolejna ładowarka sygnowana logiem Nexus, która podobnie jak produkty konkurencji współpracuje zarówno z telefonami Nexus 4 i Nexus 5 oraz tabletem Nexus 7 (a także każdym innym urządzeniem współpracującym ze standardem Qi). Tym razem projektanci postawili na płaską powierzchnię wyposażoną w magnesy zapobiegające zsuwaniu się ładowanego urządzenia, co wydaje się dużo sensowniejszym rozwiązaniem niż poprzedni model, który wymagał ustawienia urządzenia pod kątem.

Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za oficjalną ładowarkę bezprzewodową wynosi 50 dolarów, czyli nieco więcej niż za podobne „nieoficjalne” akcesoria. Nie wiadomo jeszcze kiedy produkt ten będzie dostępny do kupienia w Polsce.

źródło