Google Pixel XL2 zdradza swoją specyfikację w GFXBench. Będzie miał ekran 19:10 18
Google Pixel Google Pixel XL (fot. Google)

Google Pixel XL2 zdradza swoją specyfikację w GFXBench. Będzie miał ekran 19:10

Spodziewamy się, że tegoroczne Pixele zadebiutują na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2017 roku. I choć od premiery dzieli nas jeszcze kilka miesięcy, to Pixel XL2 pojawił się właśnie w bazie GFXBench i zdradził informacje na temat swojej specyfikacji.

Pierwszym i w zasadzie najważniejszym, co rzuca się w oczy, to fakt, że smartfon ma mieć ekran o przekątnej 5,6 cala i proporcjach 2560×1312. Jeszcze do niedawna uznałbym, iż benchmark się pomylił, ale niemal identyczny (mniejszy tylko o 0,1 cala) wyświetlacz ma zaprezentowany niedawno (dokładnie 30 maja) Essential Phone. Wygląda więc na to, że Google szykuje bliźniaczo wyglądającą konstrukcję.

Pozostała część specyfikacji jest natomiast już dość „standardowa”, jak na high-enda. Mamy tu bowiem również ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 2,4 GHz z układem graficznym Adreno 540, 4GB RAM, 128GB pamięci wewnętrznej (na pewno na rynku pojawi się także wersja z 64GB przestrzenią na pliki użytkownika; prawdopodobnie znów bez możliwości rozszerzenia przy pomocy karty microSD), aparat główny 12 Mpix z opcją nagrywania wideo w rozdzielczości 4K, kamerkę 8 Mpix na przodzie (też z opcją rejestrowania filmów w jakości 4K) i NFC.

Całość podczas testu pracowała pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1.1 Nougat, ale nie ma wątpliwości, że tegoroczne Pixele zadebiutują z Androidem 8.0 O(coś tam) na pokładzie.

Google Pixel XL2 zdradza swoją specyfikację w GFXBench. Będzie miał ekran 19:10 19
Google Pixel XL2 w GFXBench (fot. Tabletowo.pl)

*Na grafice tytułowej Google Pixel i Pixel XL

Źródło: GFXBench