Tegoroczny Google Pixel XL będzie połączeniem LG G6 i HTC U11. Mamy render 18

Tegoroczny Google Pixel XL będzie połączeniem LG G6 i HTC U11. Mamy render

Wokół tegorocznych Pixeli panuje niemałe zamieszanie. Najpierw miały być dwa, potem okazało się, że będą trzy, a na końcu znowu wróciliśmy do dwóch. I to chyba już ostateczna wersja.  Z tej dwójki to jednak większy zapowiada się o wiele ciekawiej. Szczególnie teraz, kiedy mamy render i kilka, bardzo intrygujących informacji.

Zacznijmy od designu. Na pierwszy rzut oka smartfon przypomina LG G6 i LG Q6, a to za sprawą obecności wyświetlacza o proporcjach 18:9 (2:1), pokrywającego niemal całą powierzchnię panelu przedniego. Z poprzednich doniesień wiemy, że będzie to 5,99-calowy AMOLED o rozdzielczości 2880×1440 pikseli (538 ppi). Ponad nim umieszczono dość długą maskownicę głośnika do rozmów oraz oczko kamerki.

Ale z tyłu również jest bardzo interesująco. Smartfon otrzyma bowiem pojedynczy aparat, ale zostanie on umieszczony w bardzo dużym wycięciu, przez co „oczko” sprawia (złudne) wrażenie naprawdę ogromnego. Po lewej stronie znajdzie się podwójna dioda doświetlająca, natomiast trochę poniżej okrągły czytnik linii papilarnych. Co ciekawe, tym razem szklana wstawka będzie o wiele „krótsza” niż w zeszłorocznych Pixelach.

Tegoroczny Google Pixel XL będzie połączeniem LG G6 i HTC U11. Mamy render 19
fot. Android Police

To jednak jeszcze nie koniec ciekawostek. Bo o ile wizualnie większy z tegorocznych Pixeli ma nawiązywać do LG G6 i LG Q6, tak funkcjonalnie „skradnie” co nieco z HTC U11, ponieważ również ma mieć reagujące na ściskanie krawędzie. W tym miejscu trzeba przypomnieć, że produkcją smartfona (i jego mniejszego braciszka) także zajmie się HTC, więc najwyraźniej Tajwańczycy dogadali się z Amerykanami i „sprzedali” im swoje autorskie rozwiązanie, oryginalnie zwane Edge Sense.

Jeżeli zaś chodzi o specyfikację, to na razie wiadomo o niej dość niewiele. Oprócz wspomnianego już, 5,99-calowego wyświetlacza AMOLED o proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości 2880×1440 pikseli, smartfon zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy (8 x Kryo 280; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 835 2,45 GHz z układem graficznym Adreno 540, 4 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej (choć niewykluczone, że pojawi się też wersja z mniejszą przestrzenią na pliki użytkownika).

O mniejszym z tegorocznych Pixeli przeczytacie z kolei >tutaj<.

Źródło: Android Police