Pierwszy Google Pixel otrzyma swą ostatnią aktualizację w grudniu

Google Pixel i Pixel XL nie mają przed sobą świetlanej przyszłości. Wkrótce wsparcie dla tych smartfonów zostanie wygaszone.

Wczoraj większość właścicieli smartfonów z linii Pixel otrzymało możliwość pobrania listopadowych łatek zabezpieczeń, jednak ci, którzy trzymali w dłoniach Piksele pierwszej generacji, mogli odświeżać zakładkę Aktualizacji do woli, a i tak nie zobaczyli powiadomienia o paczce plików do pobrania.

Reklama

Redaktorzy The Verge zaniepokoili się nieco tym faktem i zwrócili się do Google z pytaniem, z czego on wynika. Okazało się, że Google Pixel i Pixel XL otrzymają „ostatnią aktualizację oprogramowania” w grudniu. Będzie ona zbiorczo zawierać różne poprawki z listopadowego update’u oraz te, które pojawią się na Pikselach w przyszłym miesiącu.

Granice wsparcia poszczególnych modeli Google Pixel

Google zaprezentowało pierwsze smartfony Pixel w 2016 roku. Firma informowała już wtedy, że czekają je dwa lata gwarantowanych zmian systemu Android oraz trzy lata aktualizacji bezpieczeństwa. Zaskoczeniem więc było to, że Google pozwoliło właścicielom pierwszych Pikseli na zainstalowanie Androida 10. Teoretycznie taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, ale to nie pierwszy raz, kiedy gigant z Mountain View nagiął nieco swoje zasady.

Trudno mi wyobrazić sobie kogoś, kto uparcie pozostaje przy swoim „Pikselu 1”, kiedy dookoła pełno wyraźnie lepszych smartfonów, jednak na pewno są osoby, którym nie przeszkadzają ograniczenia tej generacji urządzeń Google. Tacy mogą cieszyć się aktualnym oprogramowaniem jeszcze przez dwa miesiące.

Recenzja Google Pixel – smartfona o wielu twarzach

źródło: Google, The Verge