HTC U11 Plus początkowo miał chyba być jednym z tegorocznych Pixeli | Tabletowo.pl

HTC U11 Plus początkowo miał chyba być jednym z tegorocznych Pixeli

Dołącz do dyskusji 0

Jedno z pierwszych doniesień na temat tegorocznych Pixeli zdradziło, że ukrywają się one pod oznaczeniami kodowymi WalleyeMuskie. Później dowiedzieliśmy się jeszcze o trzecim, Taimen, który ostatecznie „wygryzł” i wskoczył na miejsce Muskie. Po oficjalnej premierze Google Pixel 2 i Pixel 2 XL wyszły jednak na światło dzienne nowe, bardzo ciekawe fakty na temat odrzuconego Muskie.

Chociaż sprawa wygląda na trochę zagmatwaną – bo rzeczywiście taka jest – to wszystko układa się w logiczną całość. Zacznijmy może od tego, że – jak już wspomniałem – początkowo miały być dwa Pixele: WalleyeMuskie. Za oba odpowiedzialne było HTC, z którym Google podpisało dwuletni kontrakt na produkcję jego autorskich smartfonów. W pewnym momencie jednak – nie wiadomo z jakiego powodu – koncern z Mountain View anulował Muskie i na jego miejsce wyznaczył Taimen, którego składanie zlecił LG.

Muskie mógł więc zostać „włożony do szuflady” i na zawsze zapomniany, jak wiele innych smartfonów różnych producentów. HTC najwyraźniej jednak nie chciało go „zmarnować” i postanowiło wydać go pod swoim szyldem, jako HTC U11 Plus. „Dziwnie” się bowiem składa, że – jak wynika z zapisków w AOSP – oba modele mają akumulator o dokładnie takiej samej pojemności, co do jednego mAh, a mianowicie 3830 mAh. Osobiście (i nie tylko ja) nie wierzę, że to tylko „zbieg okoliczności”.

fot. @ZyadAtef12

Przy okazji warto też przypomnieć, że było dla nas nie lada niespodzianką, że Google podjęło współpracę z LG już w tym roku, ponieważ plotka głosiła, że Koreańczycy zostaną zaproszeni do niej dopiero w 2018 roku. Zapewne nigdy się nie dowiemy, co doprowadziło do tej nieoczekiwanej zmiany planów, ale HTC nie może czuć się „wyrolowane” – w końcu Tajwańczykom udało się sprzedać Amerykanom część swojego działu mobilnego i inżynierów za 1,1 miliarda dolarów.

Więcej na temat HTC U11 Plus dowiecie się z podlinkowanego poniżej artykułu.

HTC zdradza istotną informację na temat HTC U11 Plus. Na tę funkcję czekali fani marki

*Na grafice tytułowej Google Pixel 2 XL

Źródło: @ZyadAtef12, XDA-Developers

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona