Google Pixel C trafił do sprzedaży, ale Polska musi jeszcze trochę na niego poczekać - Tabletowo.pl
Ważne

Google Pixel C trafił do sprzedaży, ale Polska musi jeszcze trochę na niego poczekać

Google zaprezentowało tablet Pixel C i dedykowaną do niego klawiaturę na wrześniowej konferencji, razem z Androidem 6.0 Marshmallow oraz Nexusem 5X i Nexusem 6P. Smartfony trafiły już do sprzedaży, teraz przyszedł czas na ostatnie z nowych urządzeń.

Google Pixel C jest już (a raczej w końcu) dostępny w Google Store w 14 krajach: Australii, Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Hong Kongu, Irlandii, Kanadzie, Niemczech, Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Niestety na tej liście zabrakło Polski. Z uwagi, że Google Store jeszcze nie jest u nas dostępny, jesteśmy zmuszeni poczekać, aż Pixel C pojawi się w ofercie naszych rodzimych sklepów z elektroniką.

Tablet dostępny jest w dwóch wariantach: z 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej za – odpowiednio – 499 i 599 dolarów. Do niego można też dokupić dedykowaną klawiaturę za 149 dolarów, która zamieni urządzenie w nieco okrojoną hybrydę (ponieważ brakuje na przykład touchpada). Gdy Pixel C trafi do Polski należy się spodziewać, że jego cena będzie (standardowo) wyższa niż w Europie Zachodniej czy w Stanach Zjednoczonych. Powstrzymam się jednak od prognozowania, gdyż na finalny koszt urządzenia wpływa wiele czynników i trudno jest przewidzieć, ile zażyczą sobie za niego poszczególni dystrybutorzy. Najprawdopodobniej jednak cena za tańszy wariant rozpocznie się minimum od 2000-2200 złotych.

Jeśli jesteście zainteresowani Google Pixel C, to warto przypomnieć jego specyfikację techniczną: obejmuje ona 10,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560×1800 pikseli (ppi = 308), procesor NVIDIA Tegra X1, 3 GB RAM, USB Typu C i system operacyjny Android 6.0 Marshmallow z zapewnionym wsparciem (także w kwestii comiesięcznych aktualizacji z zakresu bezpieczeństwa) od producenta.

Źródło: Google Store

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona