Google może dołączyć do producentów smartfonów z modemem 5G. Nowy Pixel w planach

O Google Pixel 4 wiemy już dość dużo. Wygląda jednak na to, że to nie jedyny smartfon, nad którym gigant z Mountain View pracował ostatnimi czasy.

Jeśli źródła Niikei Asian Review są poprawne, to znaczy, że już teraz Google produkuje testowe partie smartfona Pixel 5G. Telefon będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 855, prawdopodobnie z modemem X50 dla zapewnienia łączności 5G.

Reklama

„Dwa smartfony [Pixel 4] już wchodzą do masowej produkcji i będą gotowe do wysyłki po premierze urządzeń w przyszłym tygodniu. Google pracuje także nad ich wersją z modemem 5G, obecnie znajdującą się w fazie testowej.”

Źródła donoszą, że Google może zapowiedzieć Pixela 5G na konferencji, która odbędzie się w przyszłym tygodniu. Co prawda jej bohaterami będą smartfony Pixel 4, ale producent może pokusić się o mały zwiastun wprowadzenia do sprzedaży opcji z szybkim modemem 5G. Inną opcją jest skorzystanie z przyszłorocznej konferencji, którą Google zwykło organizować w maju. W tym roku miała wtedy miejsce premiera Pixela 3A i Pixela 3a XL. Być może byłby to dobry czas do pokazania nie tylko średniopółkowych propozycji, ale także flagowca z nowym modemem na pokładzie.

Poznaliśmy datę premiery Google Pixel 4 i Pixel 4 XL

Szczerze powiedziawszy, byłbym bardzo zdziwiony, gdyby Google już teraz dysponowało działającym Pixelem 5G i pokazało go na konferencji poświęconej Pixelom czwartej generacji. Tak czy inaczej, może to być całkiem ważny produkt dla tej firmy. W USA jedynymi producentami smartfonów, oferującymi modele z 5G na pokładzie są Samsung i LG. Google po premierze Pixela 5G znalazłoby się więc w dość elitarnym gronie.

Na Google Pixel 4 trafi specjalna aplikacja Pokémon, która wykorzysta technologię Soli

źródło: Nikkei Asian Review dzięki Android Authority
zdjęcie główne: Google Pixel 3