Podoba mi się ta akcja: Google wysyła smartfony Pixel 4 w paczkach płatków śniadaniowych

Cieszy mnie, kiedy firmy technologiczne nie pozują na zbyt poważne. Kiedy w komunikacji za klientem pojawia się ta odrobina luzu, element przyjemnej swobody. Google umie to robić, co udowadnia w Wielkiej Brytanii, gdzie nabywcy smartfonów Pixel 4 dostają je w pudełkach z płatkami śniadaniowymi.

W Polsce tradycja dołączania niewielkich gadżetów do pudełek płatków śniadaniowych chyba nigdy nie była zbyt mocno rozpowszechniona. Za to w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii, zabawka w takim pudełku jest czymś równie normalnym, co u nas minifigurki w jajku-niespodziance.

Reklama

Google wykorzystało ten fakt i postanowiło w dość zabawny sposób uhonorować 2000 osób, które jako pierwsze zamówiły smartfony Pixel 4 i Pixel 4 XL w Wielkiej Brytanii. W opakowaniu imitującym takie z płatkami śniadaniowymi, znajduje się klasyczne pudełko ze smartfonem, ale oprócz tego zamawiający znajdują w nich… zwykłe, kolorowe płatki. Mają sześcienny kształt, nawiązując pewnie do nazwy telefonu.

Oprócz tego zestaw zawiera kartę z podziękowaniem za preorder oraz przypomnienie, że nabywca ma prawo do odbioru darmowego Chromebooka HP 14 – był to prezent dla korzystających w przedsprzedaży w Wielkiej Brytanii. Ekipie opracowującej tę akcję marketingową dla Google należą się brawa. Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć pudełka z pikselami, zajrzyjcie w ten wątek na Twitterze.

Miło jest dostać od producenta smartfona coś ekstra podczas przedsprzedaży, ale tego typu gesty jeszcze bardziej zapadają w pamięć i tworzą dobre skojarzenia z marką. Przy okazji można doedukować swoich fanów: na wypadek, gdyby w twoim pudełku płatków śniadaniowych znajdował się telefon, zawsze najpierw wsypuj płatki, a dopiero później wlewaj mleko.

źródło: @MrGutoA, adomo przez Android Authority