Jutro konferencja Google, a już dzisiaj wiadomo prawie wszystko o smartfonach Pixel 2 i Pixel 2 XL | Tabletowo.pl

Jutro konferencja Google, a już dzisiaj wiadomo prawie wszystko o smartfonach Pixel 2 i Pixel 2 XL

Dołącz do dyskusji 0

Google różni się od Apple na wielu płaszczyznach – między innymi w tym, jak planuje konferencje, na których dowiadujemy się o nowych urządzeniach. Tak jak w zeszłym roku, Google zaprezentuje swoje sprzęty na początku października – już jutro! Gwiazdami wydarzenia będą nowe flagowe smartfony firmy – Pixel 2 i Pixel 2 XL.

Pixel 2 i Pixel XL 2, wyprodukowane odpowiednio przez HTC i LG, początkowo miały stać się pierwszymi urządzeniami z zamontowanym procesorem Snapdragon 836 od Qualcomma. Okazało się jednak, że producent tych układów „nie wyrobi się” do października, dlatego zarówno zwykłą, jak i większą wersją nowych Pixeli będzie zarządzać ten sam procesor, którego użyto w tegorocznych flagowych Samsungach czy LG V30.

Google Pixel 2

Pixel 2 jest smartfonem z ekranem o przekątnej 5 cali, pracującym w Full HD. Pixel XL 2 zaś wyposażony został w sześciocalowy wyświetlacz QHD+ o proporcjach 18:9, co sprawia, że dołącza do wąskiego grona tegorocznych pionierów bezramkowych smartfonów. Oczywiście termin „bezramkowy” jest umowny, bo każdy z nich jakieś ramki musi mieć.

Na papierze oba smartfony mają podobną specyfikację: 4 GB RAM, 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej i głośniki stereo. Żaden nie został wyposażony w podwójny aparat główny, co jest pewnym odstępstwem od aktualnych trendów – nawet Samsung w Galaxy Note8 zdecydował się nie odróżniać od konkurencji w tej materii. Zobaczymy, czy pojedyncze oko aparatu o rozdzielczości 12 Mpix będzie wszystkim, co potrzebne do szczęścia fanom urządzeń Google.

Największą różnicą, oprócz oczywistości związanych z ekranem, jest inna oczywistość, dotycząca baterii. Pixel 2 dostał ogniwo o pojemności 2700 mAh, zaś Pixela XL 2 wyposażono w akumulator 3520 mAh.

Google Pixel 2 XL

Na pleckach smartfonów znalazł się charakterystyczny szklany pasek, choć nie sięga już on czytnika linii papilarnych, dzięki czemu jest spora szansa, że Pixel 2 w tym miejscu nie będzie się tak tragicznie brudził, jak jego poprzednik. Obie wersje mają USB typu C (brak gniazda słuchawkowego) oraz łączą się z LTE dzięki e-SIM. Przekreśla to właściwie dostępność tego urządzenia w Polsce, gdyż aktualnie żaden krajowy operator sieci komórkowej nie wprowadził jeszcze u nas tego standardu.

Jak przystało na urządzenia od Google’a, telefony będą działać na najnowszej wersji systemu Android – 8.0 Oreo. Co ciekawe, na grafikach, która przedostała się do sieci, nowe Pixele mają na ekranach głównych pasek wyszukiwania u dołu ekranu Czyżby drobne zmiany w obsłudze systemu?

Według wstępnych informacji, ceny nowych Pixeli będą kształtować się następująco:

  • Pixel 2 z 4 GB RAM/64 GB pamięci wewnętrznej – 649 dolarów
  • Pixel 2 z 4 GB RAM/128 GB pamięci wewnętrznej – 749 dolarów
  • Pixel 2 XL z 4 GB RAM/64 GB pamięci wewnętrznej – 849 dolarów
  • Pixel 2 XL z 4 GB RAM/128 GB pamięci wewnętrznej – 949 dolarów

Powinniśmy jutro wieczorem dowiedzieć się, czy powyższe kwoty są poprawne. Zgodnie z dotychczas zebranymi informacjami, smartfony będą dostępne od 19 października (Pixel 2) oraz 15 listopada (Pixel 2 XL).

Zapraszamy na jutro, na godzinę 18:00, kiedy to rozpocznie się konferencja Google – będziemy prowadzić live blog, podczas którego będziemy wychwytywać najciekawsze szczegóły prezentacji, pokazywać je Wam i komentować na żywo!

źródło: VentureBeat, @evleaks

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona