Google przez rok niczego się nie nauczyło - Pixel 2 będzie tak samo toporny jak poprzednik - Tabletowo.pl

Google przez rok niczego się nie nauczyło – Pixel 2 będzie tak samo toporny jak poprzednik

Dołącz do dyskusji 0

W zeszłym (2016) roku Pixel tak bardzo chciał być podobny do iPhone’a, że również musiał mieć grube ramki nad i pod ekranem. W tym roku jednak triumfy święcą tzw. „bezramkowce” i wydawało się, że Google trochę zmniejszy przestrzeń wokół wyświetlacza. Cóż, właśnie okazuje się, że będzie zupełnie inaczej.

Wiem, że wśród Was są również osoby, które zupełnie nie rozumieją tego pędu za minimalizowaniem ramek, jednak umówmy się: jeżeli nad i pod ekranem jest za dużo miejsca, to też nie jest to dobre. Nie mówiąc już, że wizualnie wygląda to naprawdę strasznie. Niestety, Google postanowiło nie zmieniać zbyt wiele w designie, przez co Pixel będzie wyglądał tak, jak na załączonym poniżej obrazku:

Tabletowo.pl Google przez rok niczego się nie nauczyło - Pixel 2 będzie tak samo toporny jak poprzednik Android Google Plotki / Przecieki Smartfony

Google Pixel 2 (fot. VentureBeat)

Oczywiście to też po części kwestia gustu, czy komuś smartfon się spodoba, czy nie, jednak osobiście uważam, że takie marnotrawienie miejsca woła o pomstę do nieba. OK, są głośniki stereo, ale naprawdę nawet minimalnie mniejsze ramki wyglądałyby sto razy lepiej. Tutaj wolnej przestrzeni jest zdecydowanie za dużo. Jeżeli zaś chodzi o tył, to jest całkiem ładny, aczkolwiek mnie osobiście też jakoś specjalnie nie powalił na kolana.

Jednak moje narzekanie wynika głównie z faktu, że niedawno w sieci pojawiły się rendery, przedstawiające zarówno mniejszego, jak i większego Pixela. Według nich, model „podstawowy” miał mieć o wiele węższe ramki nad i pod ekranem. I choć nie miał być „bezramkowcem” (nim będzie ten drugi), to prezentował się naprawdę ładnie i schludnie. Zresztą, sami zobaczcie:

W tym miejscu muszę zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz: zarówno powyższe rendery, jak i te konkretne rendery Galaxy Note 8 konsultowane były z @OnLeaks. Jestem szczerze zawiedziony, że kiedyś bardzo wiarygodny leakster ostatnimi czasy „serwuje” nam tak mylne informacje. Nie mam pojęcia z czego to wynika, ale takimi przypadkami – niestety – traci nasze prawie bezgraniczne zaufanie…

Aha, na koniec dodam jeszcze, że serwis źródłowy potwierdza, że Pixel 2 nie będzie miał 3,5 mm złącza słuchawkowego.

*Na zdjęciu tytułowym Google Pixel (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: VentureBeat

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona