Google Pixel 2 może być słabszy niż OnePlus 5 – Model Taimen przetestowany w GeekBench | Tabletowo.pl

Google Pixel 2 może być słabszy niż OnePlus 5 – Model Taimen przetestowany w GeekBench

Dołącz do dyskusji 0

W 2017 roku zdążyliśmy poznać już kilka flagowców, jednak wciąż to nie wszystko. Jednym z nadchodzących, bardzo ważnych urządzeń jest – bez wątpienia – Google Pixel 2. Pierwsza generacja została ciepło przyjęta na rynku, choć niestety, nie jest ona u nas dostępna w sprzedaży. Właśnie w GeekBench pojawił się jeden z wariantów Pixela z 2017 roku.

Prawdopodobnie Google zaprezentuje swój przyszły flagowy model w trzech wariantach – walleye, muskie i taimen. Ten ostatni – taimen – został właśnie zauważy w GeekBench. Dzięki temu możemy poznać jego szczątkową specyfikację. A więc czym nas zaskoczy ten wariant? Na pokładzie znajdziemy dosyć duży, bo sześciocalowy wyświetlacz i oczywiście (inaczej, by być nie mogło) procesor Qualcomm Snapdragon 835. Z dodatkowych informacji wiemy, że chipset wspierać będzie 4 GB pamięci RAM, a telefon pracować będzie na Androidzie O. Pojawiają się też głosy, że Pixel 2 będzie wodoszczelny.

Niestety, GeekBench nie udostępnia większej ilości informacji. Jednak jest to swojego rodzaju potwierdzenie tego, że na rynku prawdopodobnie pojawią się 3 warianty, o których to już zdążyłem wspomnieć, a Google Taimen to możliwy następca Pixela XL.

Testowane urządzenie zdobyło 1804 punktów w teście single-core oraz 6248 w teście muli-core, co jest wynikiem zdecydowanie lepszym od tego, który został uzyskany przez LG G6 (1701/3883), ale nieco słabszym od tych uzyskanych przez OnePlus 5 (1963/6687) i Samsunga Galaxy S8+ (1929/6084). Jednak jak wiemy, benchmarki nie zawsze odzwierciedlają prawdę, a odczucia związane z szybkością działania smartfonów o bardzo zbliżonej specyfikacji mogą nie pokrywać się z wynikami testów syntetycznych.

Wszystkie 3 warianty smartfonów od Google na pewno będzie różnić wielkość ekranu i pojemność ogniwa baterii – tak jak to było w 2016 roku z modelami Pixel i Pixel XL – natomiast reszta specyfikacji prawdopodobnie będzie identyczna. Niestety, na więcej danych musimy trochę poczekać. Samo tak wczesne pojawienie się tego urządzenia w GeekBench było zaskakujące.

źródło: TechDroider

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona