Polacy znów będą mogli płacić za zakupy smartwatchami z Wear OS. Jak również: Apple Pay na Ukrainie 20

Polacy znów będą mogli płacić za zakupy smartwatchami z Wear OS. Jak również: Apple Pay na Ukrainie

O ile Google Pay w Polsce ogólnie radzi sobie całkiem nieźle, to ze wsparciem tej metody płatności przez smartwatche było różne. Najpierw można było to robić dzięki Android Wear, ale potem, wraz z aktualizacją do Androida Oreo, smartzegarki straciły taką możliwość. Teraz jest ona przywracana.

Sytuacja była kuriozalna, bo zegarki z Android Wear i NFC były technicznie przygotowane do działania z Android Pay. I rzeczywiście dało się nimi płacić w terminalach sklepowych, z czego użytkownicy takiego Huawei Watch 2, mogli spokojnie korzystać. Jednak do czasu, bo kiedy przyszła aktualizacja do systemu Android Oreo, wsparcie dla płatności zegarkiem nagle zostało wycofane.

Międzyczasie Android Wear zmienił nazwę na Wear OS, a Android Pay przemianowano na Google Pay, ale właściciele smartwatchy dalej musieli czekać na sygnał od Google’a, który łaskawie stwierdzi, że może znów udostępnić im funkcję, którą mieli od początku. Na szczęście nadszedł ten czas, i zgodnie z doniesieniami Android Police, wsparcie dla Google Pay jeszcze raz (a według Google’a – po raz pierwszy) trafiło do Polski. Oprócz tego z G Pay w smartwatchach będzie można korzystać w Rosji.

Polacy znów będą mogli płacić za zakupy smartwatchami z Wear OS. Jak również: Apple Pay na Ukrainie 21
Polska strona pomocy Google Pay jeszcze niezaktualizowana. Zająłem się tym.

Zastanawiające są te roszady w dostępności Google Pay na smartwatche. Huawei uczyniło przecież z tej funkcji główny element swojej kampanii reklamowej zegarka Watch 2, a po jakimś czasie okazało się, że nie da się z niej korzystać. Do sedna sprawy trudno dotrzeć, trzeba więc cieszyć się tym, że się to zmieniło.

WTEM!

Na Ukrainie oficjalnie debiutuje Apple Pay. To znaczy, że w Polsce usługa pojawi się lada dzień.

 

źródło: AndroidPolice