źródło: Credit Agricole

Google Pay od dziś dostępne jest również dla klientów banku Credit Agricole

Kolejny bank dołącza do rewolucji mobilnych płatności. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, możliwość płacenia smartfonem jest od dzisiaj dostępna także dla klientów Credit Agricole.

Jak zacząć z niej korzystać? Jeśli posiadacie smartfon z NFC oraz systemem Android, należy pobrać ze Sklepu Play aplikację o nazwie Google Pay. Po jej uruchomieniu w zakładce Forma Płatności dodajemy nową kartę, skanując ją za pomocą aparatu lub wpisując jej dane ręcznie. Jeżeli korzystacie z funkcji po raz pierwszy – konieczne będzie również podanie imienia i nazwiska, adresu rozliczeniowego oraz numeru telefonu.

Google Pay umożliwia płatności we wszystkich terminalach obsługujących transakcje zbliżeniowe, ale na płaceniu w sklepach jego funkcjonalność się nie kończy. Za pomocą aplikacji opłacimy też zakupy na Allegro czy nocleg w AirBnB, zamówimy posiłek na Pyszne.pl czy taksówkę za pomocą iTaxi. Funkcjonalność mobilnych płatności wzrasta, więc warto zacząć z nich korzystać. Część banków oferuje również możliwość wypłaty pieniędzy z bankomatu za pomocą NFC w smartfonie.

źródło: Credit Agricole

Aby zapłacić za zakupy nie trzeba za każdym razem włączać aplikacji Google Pay – wystarczy wybudzić urządzenie i zbliżyć je do terminala. Do cyfrowego portfela można dodać również dowolną liczbę kart, z których chcemy skorzystać – to wielkie udogodnienie dla osób, które nie lubią nosić ze sobą portfela.

Credit Agricole to kolejny bank, który umożliwia swoim klientom możliwość skorzystania z nowoczesnych form płatności. Pełną listę dwudziestu dwóch instytucji współpracujących z Google Pay znajdziecie na stronie usługi.

Według dostępnych informacji, obsługa Apple Pay również znajdzie się w ofercie banku – prawdopodobnie już w marcu.

Wszystkie informacje niezbędne do aktywacji usługi znajdziecie na stronie banku Credit Agricole.