Co prawda prawie każdy launcher na Androida to ma, ale Google testuje konfigurowalny widżet paska wyszukiwania | Tabletowo.pl

Co prawda prawie każdy launcher na Androida to ma, ale Google testuje konfigurowalny widżet paska wyszukiwania

Dołącz do dyskusji 0

Kiedy w sklepie Google pojawia się nowa wersja aplikacji Google, dla nas oznacza to po prostu aktualizację, która nie wnosi niemal absolutnie nic do tematu obsługi telefonu. Są jednak ludzie, którzy wiedzą, że w kodzie programu zaszyte są ciągi cyfr i liter zdradzających przyszłe funkcje systemu Android. Jedną z takich funkcji będzie możliwość edytowania paska wyszukiwania, który często znajduje się na głównych ekranach naszych smartfonów.

Aplikacja Google w wersji 7.12 skrywa w sobie kilka rzeczy, których gigant z Mountain View jeszcze nie zaprezentował i nie wspomniał o nich w liście zmian, bo czeka. Czeka na premierę nowych Pixeli, podczas której najpewniej pochwali się nowymi właściwościami systemu. Ale po co czekać? Spece z 9to5google odkryli w kodzie kilka nowości, które pojawią się już wkrótce. Co to za zmiany?

  • funkcje ułatwiające korzystanie ze ściskalnych ramek w Pixelu 2 (tak, będzie miał takie),
  • kilka nowych rzeczy związanych z Google Assistant, takich jak: kojarzenie kilku akcji z jednym poleceniem głosowym, możliwość wyboru głosu asystenta, zmodyfikowanie słowa kluczowego (nadanie innego niż „OK Google”), czy opcja odtworzenia dowolnego podcastu z poziomu komendy głosowej,
  • „kołysanki” – powiększony zestaw ambientowych brzmień, które będzie można dla relaksu puścić sobie przed snem,
  • konfigurowalny widżet wyszukiwania.

Co do tej ostatniej możliwości – 9to5google nagrało krótki filmik ukazujący, w jakim zakresie wpłyniemy na wygląd widżetu wyszukiwania.

Rzecz jasna, nie wiadomo, kiedy owa zmiana zostanie odblokowana dla wszystkich użytkowników Androida. Całkiem możliwe, że będzie tyczyć się tylko tych, którzy dysponują urządzeniem z Androidem Oreo na pokładzie. Wtedy użytkownikom smartfonów ze starszą wersją systemu pozostanie jedynie zainstalowanie jakiegoś custom launchera, który oferuje możliwość personalizacji tego elementu. A jest w czym wybierać.

źródło: 9to5google, techdroider

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona