Google Nexus Tablet będzie chciał powalczyć z Kindle Fire - Tabletowo.pl

Google Nexus Tablet będzie chciał powalczyć z Kindle Fire

Tabletowo.pl Google Nexus Tablet będzie chciał powalczyć z Kindle Fire Nowości Plotki / Przecieki

Jeśli w sieci pojawia się coraz więcej informacji na jakiś temat – wiedz, że coś się dzieje. Jeśli kolejny raz mamy do czynienia z wieściami dotyczącymi nadchodzącego tabletu Google – coś musi być na rzeczy. Jeśli internetowy gigant z Mountain View jakiś czas temu postanowił zaatakować rynek telefonów komórkowych (przy współpracy oczywiście z producentami smartfonów), to dlaczego miałby nie powtórzyć tego kroku w przypadku rynku tabletów internetowych? Wiele wskazuje na to, że Google Nexus Tablet faktycznie się pojawi. Jest tylko kilka pytań, które wciąż pozostają bez odpowiedzi: kiedy, kto go wyprodukuje i co to w ogóle będzie za twór… Według najnowszych informacji, tablet ma mieć ekran o przekątnej 7″, przez co ma być głównym rywalem Amazon Kindle Fire.

Pierwsze informacje na temat Google Nexus Tablet, którymi warto się było zainteresować, to wpis zamieszczony na Twitterze już pod koniec marca ubiegłego roku przez Eldara Murtazina. Napisał wtedy: „Next big thing. Google Nexus Tablet” – już samo to sprawdziło, że perspektywa nadejścia tabletu Google zaczęła być bardziej realna.

Jakiś czas później, Eric Schmidt, w rozmowie z włoską gazetą Corriere della Sera, miał powiedzieć, że „w ciągu sześciu miesięcy na rynek zostanie wprowadzony tablet najwyższej jakości”, co można było zinterpretować jako zapowiedź Galaxy Nexus Tablet. Zbierając te wszystkie informacje w jedną całość i dołączając dzisiejsze spekulacje można wywnioskować, że tablet Google faktycznie powstanie, a jego głównym zadaniem będzie zabranie Amazonowi klientów Kindle Fire, ze względu na ekran o tej samej przekątnej, 7″.

Według informacji pochodzących ze źródeł Digitimes, urządzenie to ma być tabletem działającym w oparciu o Androida 4.0 (tj. Ice Cream Sandwich), wyposażonym w 7-calowy ekran. Co więcej, ma być gotowy do kwietnia 2012 roku, czyli jego premiera ma nastąpić rzekomo nieco później. Czy tak będzie – z niecierpliwością czekamy na kolejne, tym razem potwierdzone przez Google, informacje.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona