Ważne

Nadchodzi Google Nexus Tablet?

Kiedy zobaczyłem dzisiejszy wpis na Eldara Murtazina, rosyjskiego recenzenta smartfonów i tabletów, na Twitterze, powiedziałem: “O kurczę!”.

Czym jest Nexus? To marka Google, do tej pory pojawiły się tylko dwa urządzenia sygnowane jej logo – smartfony Nexus One i Nexus S, oba bardzo potężne i bardzo lubiane. Miały ogromny wpływ na rozwój Androida i nagły wzrost popularności tego systemu. Dzisiaj, dzięki niezawodnemu Eldarowi, możemy założyć, że do Nexus One i Nexus S dołączy jeszcze jedno urządzenie – Nexus Tablet.

Nie wiemy o nim absolutnie nic. Eldar w późniejszych wpisach na Twitterze zapewniał, że informacje są prawdziwe, ale obawia się, że Google po raz kolejny wszystkiego się wyprze (tak, jak początkowo zrobiło to z netbookiem Cr-48).

Przyszłość przyniesie ulgę naszej rozpalonej ciekawości. Być może taki tablet nie istnieje, a być może istnieje… i zmieni wszystko.

Czego oczekiwalibyście po tablecie wyprodukowanym przez samego Google’a? Na jakim systemie powinien pracować? Android 3.0? Chrome OS? Podzielcie się przypuszczeniami (i życzeniami) w komentarzach!

Komentarze

 • kashiash

  Android
  na chrome brak aplikacji
  przy okazji potrzebne jest urządzenie referencyjne w grupie tabletów jak nexus one czy nexus s
  czy ktos oszacował kiedy taki tablet moze sie pojawic ?

 • Zex

  Jeśli mnie pamięć nie myli to o tym tabie było przez chwilę słychać w połowie ubiegłego roku. “Odgrzewany kotlet”?..

 • Marcin

  Moim zdaniem nowy tablet Google z rodziny Nexus powinien jak jego mniejsi bracia pracować jak najbardziej na Androidzie. W końcu byłaby to kontynuacja linii.

 • Marek

  Taki tablet pewnie powstanie. Myślę że będzie najlepszy jeśli chodzi o aktualizacje systemu

 • aaa

  Oczywiście że będzie na Androidzie, po to powstał HC. Wydaje mi się, że tablet Google jest nieunikniony, szczególnie w świetle ogłoszeń Motoroli – ponieważ potrzebna jest koniecznie platforma referencyjna dla designerów.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona