Google Nexus 8 z mocną specyfikacją od HTC?

Zaledwie dwa dni temu Kamil przekazał Wam przecieki, zgodnie z którymi nowy tablet Nexus 8 od Google miałby posiadać ekran o przekątnej 8,9 cala oraz procesor Intela. Okazuje się, że temat jest nadal gorący, dzisiaj bowiem dzięki IHS Technology na światło dzienne wyszły kolejne plotki. Tych w najbliższym czasie możemy spodziewać się dużo więcej, jako że zbliża się coroczna konferencja Google I/O. Można przypuszczać, że to właśnie wtedy Gigant z Mountain View zaprezentuje nam nowe urządzenia.

Według nowych doniesień, nowy Nexus będzie posiadał ekran o przekątnej 8,9 cala o wysokiej rozdzielczości. Specyfikacja urządzenia ma być bardzo mocna, znacznie mocniejsza, niż bywało to zwykle w przypadku Nexusów – ma to być powodem podwyższonej ceny urządzenia, które kosztować ma aż 299 dolarów. Według IHS Technology Nexus 8 zostanie wyprodukowany przez HTC, co mogłoby oznaczać, że Google chce wyciągnąć rękę do będącej w trudnej sytuacji firmy. Jak wiadomo – Nexusy zawsze sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Produkcja miałaby ruszyć w lipcu, bądź sierpniu.

Pojawiają się również pierwsze informacje o tym, że latem tego roku zobaczymy nowego 7-calowego Nexusa. Niestety, na jego temat na razie nie wiadomo zupełnie nic.

Jak uważacie: czy na rynku jest miejsce dla mocnego tabletu Google z wyświetlaczem o przekątnej 8,9 cala? Czy cena 299 dolarów nie odstraszy dotychczasowych nabywców tanich tabletów Google?

[Źródło]