Ważne

Kolejne ploteczki – Nexus 8 z ekranem 8,9″?

nexus-header

W drugim tygodniu marca informowaliśmy Was o plotkach dotyczących komponentów „nowego” Nexusa 8. Na pytanie, czy tablet faktycznie będzie pracować na 64-bitowym procesorze, jeszcze nie sposób odpowiedzieć. Pytania bez odpowiedzi mnożą się, bo oficjalnego stanowiska Google brak. Najnowszym przeciekiem/plotką jest rozmiar ekranu, ma on wynosić 8,9″.

DigiTimes spekuluje, że w Google zmieniono plany dotyczące następcy Nexusa 7 i zgodnie z trendem panującym w świecie smartfonów Nexus 8 powinien urosnąć. Obecnie największe tablety mają „zaledwie” 30% rynku. Koncern może chcieć w ten sposób zbliżyć się do tych trzydziestu procent i przekonać klientelę do nieco mniejszego tabletu, który przy zastosowaniu odpowiednich zabiegów (m. in. cieńsza ramka) może być równie mobilny, co 7-calowa konstrukcja.

Niestety, uzyskane do te pory informacje są nieoficjalne. Osobiście jednak uważam, że Nexus 8 może mieć niespełna 9-calowy ekran. W ten sposób pozycja 10 i 12-calowych konstrukcji może zostać zagrożona, a co za tym idzie producenci będą musieli pomyśleć o jakiejś obniżce cen. Tak samo procesor dostarczony przez Intela, a nie Qualcomma, może pozytywnie namieszać na rynku. W ten sposób Intelowi zostałaby ułatwiona ekspansja, a z Qualcommem nawiązana większa konkurencja. Na tym oczywiście skorzystamy my, konsumenci.

źródło

Komentarze

 • seks nex

  głupszego pomysłu jak zmniejszanie ramki po bokach to już dawno nie widziałem… powodzenie w użytkowaniu życzę przyszłym nabywca

  • Kamil Zawiślak

   Ja mam nadzieję, że koncept z grafiki tytułowej to tylko koncept.

 • ajtek

  Ja mysle ,że nexus nowej generacji może urosnąć co najwyżej o cal bo w innym wypadku tracił by na mobilności ,a produkcja nexusa z większym wyświetlaczem nie miała by sensu, skoro 9 cali jest równie mobilne co 10 czy 12

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona