Google Nexus 7 (już) zrootowany

Jeżeli macie tablet lub smartfon z systemem Android, określenie „root” jest Wam doskonale znane. Niewtajemniczonym spieszę z pomocą. Root to, krótko mówiąc, uzyskanie praw administratora urządzenia. Dzięki temu i kilku dodatkowym czynnościom, możliwe jest nie tylko przeglądanie plików systemowych i podkręcenie zegara procesora lub układu graficznego, ale także instalacja ROMów, czyli zmodyfikowanych wersji oprogramowania zawierających nowe funkcje lub usprawnienia, które producent pominął w oficjalnej aktualizacji. Często ROMy są jedynym sposobem na instalację nowej wersji systemu operacyjnego na urządzeniu, które przestało być wspierane przez jego twórcę.

Jak donosi serwis Tablet-News, wkrótce po swojej premierze możliwości uzyskania praw administratora doczekał się tablet Google Nexus 7. Wbrew pozorom (przecież to flagowa „dachówka” Google, jednego z najgłośniejszych zwolenników otwartego oprogramowania i swobodnych modyfikacji!), procedura nie jest tak prosta, jak mogło by się wydawać. Mimo wielu przeciwności, birdman, członek społeczności RootzWiki, zdołał opracować skuteczną metodę zrootowania tabletu Nexus 7. Więcej informacji w źródle.

Reklama

Google Nexus 7 z Windows 8, Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich lub nawet WebOS? Teraz kraina hackerskich możliwości stoi otworem i jej granice wyznacza wyłącznie kreatywność programistów.

via Tablet-News, Rootz Wiki