tablet google nexus 7

Google Nexus 7 16GB za 999 złotych (aktualizacja 2: premiera przełożona na 1 października)

google nexus 7

Dawno, dawno temu, informowałam Was, że polska premiera Google Nexus 7 spodziewana jest na przełomie września i października, a cena modelu ma wynieść „ok. 1000 złotych”. Jak się okazuje, obie informacje powoli zaczynają się sprawdzać. Urządzenie, według moich najnowszych wieści, ma zadebiutować w naszym kraju 1 października, a jego cena za wersję z 16GB pamięci, ma wynosić 999 złotych.

Przesłanki, co do tego, że Google Nexus 7 pojawi się na półkach sklepowych w Polsce pojawiały się w ostatnich dniach dość często. Najpierw w sieci zadebiutowała polska witryna produktu na oficjalnej stronie Asusa, później na stronach dwóch sklepów internetowych: Euro i X-KOM, można było znaleźć zapowiedzi tego urządzenia. Teraz wszystko powoli staje się jasne.

Obecnie na stronie sklepu Euro trwa przedsprzedaż Google Nexus 7 (aktualizacja: w X-KOM i Komputroniku również). Tylko patrzeć aż pozostałe sklepy zaczną również oferować to urządzenie. Jak już wspomniałam, cena modelu z 16GB pamięci to 999 złotych (słyszałam też wersję o 1099 złotych… ale ta bardziej optymistyczna bardziej mi się podoba!), a premiera modelu w Polsce ma mieć miejsce 1 października. Oczywiście nie można traktować tej daty jako ostatecznej, bo termin może ulec zmianie – w obie strony.

Recenzję tabletu napisaną przez Czytelnika Tabletowo.pl możecie znaleźć pod tym adresem. Niebawem pojawi się również mój test urządzenia, więc jeśli macie jakieś pytania – zapraszam do komentarzy.

Dla przypomnienia – specyfikacja Nexus 7:
– wyświetlacz: IPS 7″ 1280×800 pikseli,
– Android 4.1.1 Jelly Bean,
– czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3 o częstotliwości taktowania 1,2 GHz,
– 1GB RAM,
– 16GB pamięci,
– kamerka 1,2 Mpx,
– WiFi 802.11 b/g/n,
– Bluetooth,
– NFC,
– GPS,
– port microUSB,
– akcelerometr, żyroskop,
– bateria o pojemności 4325 mAh,
– wymiary: 198,5 x 120 x 10,45 mm,
– waga: 340 g.
Urządzenie nie posiada aparatu, slotu kart microSD, wyjścia HDMI oraz 3G.

Aktualizacja (20.09.2012, godz. 13.08):

Z informacji prasowej Asusa:

Nexus 7 będzie dostępny od 25 września we wszystkich sklepach komputerowych w cenie 999 zł za wersję 16GB.

Aktualizacja 2:

Z profilu Asus Polska na Facebooku:

otrzymaliśmy informacje, że termin pojawienia się urządzenia Nexus 7 w Polsce uległ małej zmianie. Z przyczyn od nas niezależnych modele te będą dostępne od 1. października.

A to potwierdza informację, którą dzieliłam się z Wami w momencie pisania tego newsa – 19 września…