W Google Maps pojawią się pierwsze funkcje społecznościowe | Tabletowo.pl

W Google Maps pojawią się pierwsze funkcje społecznościowe

Dołącz do dyskusji 0

Niedługo użytkownicy Google Maps będą mogli nie tylko przeglądać mapy i uzyskiwać informacje na temat dojazdu, ale też tworzyć listy miejsc, które chcieliby odwiedzić. Listami tymi można dzielić się ze znajomymi. Dziś Google podzieliło się o nowej funkcji na swoim blogu.

Google Maps ułatwia nową funkcjonalnością zapamiętanie miejsc, do których chcielibyśmy wpaść, przykładowo spacerując miejskim deptakiem. Kiedy zaznaczymy pinezką jakąś miejscówkę, wśród opcji pojawi się polecenie „Zapisz”. Do tej pory jej użycie oznaczało miejsce gwiazdką i dodawało koordynaty do zakładki „Zapisane”. Teraz jednak będziemy mogli tworzyć własne listy, na przykład „Na dziki wieczór”, „Tournée po restauracjach” czy „Wakacje 2017”.

Listy te, będą dostępne w menu bocznym, pod zakładką „Twoje miejsca”. Miejsca wybrane przez użytkownika zostaną naniesione na mapę, jednak będzie można też się nimi podzielić. Specyficzne pinezki pokażą nam, gdzie chcieliby wyruszyć nasi przyjaciele i jakimi lokalami w okolicy się interesują – oczywiście o ile zdecydowali się nam pokazać te znaczniki. Będzie można to zrobić przy pomocy SMS-a, linku, wiadomości e-mail lub korzystając z wybranego komunikatora czy serwisu społecznościowego.

Listy miejsc powinny być dostępne zarówno dla użytkowników Androida, iOS, jak i w desktopowej wersji aplikacji. Aktualizacje zawierające nową funkcję powinny docierać już do pierwszych użytkowników.

To dość ciekawe, bo Google właśnie po raz pierwszy dodaje do swojej aplikacji funkcję społecznościową. Owszem – jej zakres jest ograniczony, ale to krok w kierunku udostępniania sobie nawzajem jeszcze innych szczegółów naszej lokalizacji, tras i planów wycieczek. Czy Google pójdzie w tę stronę? Być może. Otwierałoby to przed użytkownikami Google Maps interesujące perspektywy.

źródło: TechTimes, VentureBeat

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona