Ważne

Nowości w Google Maps – śledzenie natężenia ruchu i godzin otwarcia na żywo

Z racji tego, że wchodzimy powoli w okres świąteczny, coraz więcej osób będzie pojawiać się w sklepach, szukając prezentu dla swoich bliskich. Przy okazji dłuższe jesienno-zimowe wieczory sprzyjają spacerom oraz spotkaniom z bliskimi, np. w restauracjach. Z tego powodu o wiele ciężej będzie znaleźć wolne miejsce w lokalu, a jego szukanie zajmie więcej czasu, niż zwykle. Jednak ten stan nie utrzyma się długo, a wszystko za sprawą nowych funkcji Map Google. 

Pomoże nam w tym m.in. funkcja, którą amerykańska firma nazywa Crowd Control. Od teraz, kiedy będziemy szukać informacji o jakimś sklepie czy lokalu, Google poda nam informacje o zagęszczeniu ruchu, godzinach szczytu oraz dniach, w których najczęściej ludzie odwiedzają dany budynek. Ma to być ułatwienie dla osób, które będą chciały na przykład spędzić miło wolny wieczór, bez tracenia czasu na szukanie dogodnego miejsca.

Oprócz tego, w Google Maps znajdziemy jeszcze informacje o średnim czasie, jaki ludzie spędzają w interesującym nas obiekcie. Trzeba też dodać, że te dane będą cały czas aktualizowane. Działanie nowej funkcji zaprezentowane jest na poniższej animacji:

live-ptindevice-sf_hlgrny7

Drugą nowością będzie monitorowanie godzin otwarcia lokali. Funkcja ta była dostępna już wcześniej, ale miała swoje ograniczenia. Bywa, że sklepy mające siedziby w jednym budynku, mogą mieć różne godziny otwarcia i zamknięcia. Od teraz będziemy mogli sprawdzić także i to. Tak jak w przypadku poprzednich funkcji, godziny otwarcia również są cały czas aktualizowane przez Google.

2

Wszystkie nowości powinny ukazać razem z najnowszym zestawem poprawek dla aplikacji.

Źródło: Blog Google, dzięki 9to5Google

Komentarze

 • miś

  a czy kibel w domu jest wolny też pokaże???

  • Heniek

   Że twój obsrany, to na 100%

   • mis

    no właśnie o taką funkcjonalność mi chodziło, bo jak inaczej twoja matka wiedziała, że ma przyjść go wylizać

 • Andree

  Te funkcje już dawno są dostępne.

 • ASDS

  ” monitorowanie godzin otwarcia lokali” to najgłupsza funkcja. Czasem muszę pojechać do pracy po godzinach odstawić służbowe auto o 22:00 jak wracam z delegacji. Głupie google za każdym razem z uporem maniaka mnie musi informować, że to jest niemożliwe, bo zakład jest zamknięty. Ja tam pracuję, wiem kiedy jest otwarty a kiedy nie. Prawdopodobnie żaden z pracowników google nigdy nie był i nie będzie w mojej firmie. Więc na grzyba mi takie durne powiadomienia?? Ja się pytam,skąd szacowne google wie kiedy jest otwarte a kiedy nie???? Może mi ktoś powie jak to wyłączyć? Cholery można dostać od takich debilizmów. Może to się przydaje jak się szuka pokemona w jakiejś galerii. Wtedy to ma jakiś znikomy sens.

  • łukasz Jedryszczyk

   Wejdź w opcje i powiadomienia

 • Piotrek

  Ja to mam od dawna

 • davyjohn

  Natężenie ruchu w handlu i usługach jest aktywne spokojnie od dobrego roku. To żadna nowość.

  • Daniel

   Ale nie na bieżąco.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona