fot. Pexels, Google

Google udostępniło w Sklepie Play aplikację Google Maps Go. Nie jest ona jednak dla wszystkich

Już nawet samo Google się zorientowało, że Android niekoniecznie działa płynnie i szybko na urządzeniach ze słabszą specyfikacją. Postanowiono w końcu coś z tym zrobić i w tym roku wypuszczono na rynek Android Go. Wraz z „odchudzonym” systemem, pojawiły się także lżejsze odpowiedniki popularnych programów koncernu z Mountain View. Niedawno firma udostępniła YouTube Go, a teraz Google Maps Go.

Zanim jednak rzucicie się do Sklepu Play, to od razu powiem, że nie macie tam czego szukać. Aplikacja nie jest bowiem dostępna dla praktycznie nikogo. Jedyną właściwie opcją, żeby ją przetestować, jest uruchomienie w przeglądarce >tego linku<. Google Maps Go to bowiem w rzeczywistości nie autonomiczny program, jak Mapy Google, tylko apka webowa. Na podobnej zasadzie działa Twitter Lite.

Google Maps Go teoretycznie oferują identyczną funkcjonalność, jak Mapy Google, jednakże nie do końca, ponieważ nie mogą one posłużyć jako nawigacja. Mimo to, użytkownik może wyznaczać trasę, wybrać środek lokomocji oraz śledzić wskazówki, pomagające dotrzeć mu w wyznaczone miejsce. Naturalnie jest też podany szacowany czas osiągnięcia destynacji.

Google Maps Go wyświetlają także namiary na wybrane miejsce oraz informacje o nim, a także umożliwiają wyszukiwanie ciekawych lokali w najbliższej okolicy. Jak podaje Google, aplikacja dostępna jest w ponad 70 językach, polskim również.

Jak wspomniałem, Google Maps Go nie są dostępne praktycznie dla nikogo z poziomu Sklepu Play. Podejrzewam, że raczej się to nie zmieni i aplikację będą mogli pobrać jedynie użytkownicy smartfonów z Androidem Go. Przy okazji warto przypomnieć, że mają się one pojawić także w Polsce. Producentem, który chce się podjąć ich produkcji, jest właściciel marek myPhone i Hammer.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/11/28/aplikacja-youtube-go-wersja-stabilna-skad-jak-pobrac/

Źródło: Android Police, Sklep Play